Czy człowiek może zarazic szczura wszami.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mańcia
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 30, 2016 5:54 pm

Czy człowiek może zarazic szczura wszami.

Post autor: Mańcia »

Dzisiaj niestety znalazłam u siebie wszy :( . Od razu zaczęłam zastanawiać się czy mogłam zarazic moje szczurki. Proszę o pomoc i jeśli jest taka możliwość jak trzeba z tym walczyć. :-\
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy człowiek może zarazic szczura wszami.

Post autor: Paul_Julian »

Nie powinny, ponieważ mają super żywiciela - Ciebie. Bez obaw :)
Jesli chodzi o leczenie wszy u ludzi, to najlepiej idż jeszcze dzisiaj do całodobowej apteki (bo jutro zamknięte) i zakup szampon. Leczenie warto zacząć jak najszybciej. Obecnie na rynku jest pewnie kilka szamponów, podrzucę Ci pierwszy link z brzegu http://wszawica-sora.pl/leczenie-wszawicy/
Cała rodzina musi zastosowac szampon ( identycznie jak w szczurzym stadku, tylko leki inne).
Warto tez rozczesywac włosy takim specjalnym grzebyczkiem http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/ ... zawica.jpg
Wszawicą mozna sie zarazić w wielu miejscach, szczegolnie w dużych skupiskach ludzi ( np. przedszkole, szkoła, kolonie) Warto wtedy zawiadomić daną placówkę, żeby wiedzieli, że jest taki problem i mogli ostrzec innych rodziców.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”