brzydka sierść, wychudzenie - OWSIKI czy coś wiecej?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bufetova
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 21, 2016 2:42 pm

brzydka sierść, wychudzenie - OWSIKI czy coś wiecej?

Post autor: bufetova »

Kiedy szczury trafiły pod mój dach miały miesiąc. To bracia wiec obaj byli tej samej wielkości, z delikatnym puszkiem na skorze, sierść wyglądała zdrowo i ładnie jak na takie maleństwa (były chudziutkie i małe). Kiedy szczurki zaczęły rosnąc i nabierać prawidłowej doroslej szczurzej sierści zauwazyłam u jednego z nich zmiany, które wzięłam za brak witamin - szczur ten zawsze był bardziej podporządkowany bratu wiec myślałam że niedojada i stąd ta jego brzydka sierść. Kupowalam Vibovit Bobas, dokarmiałam go na wybiegu, dawałam bardzo dużo warzyw i mocno urozmaiciłam im diete. Niestety stan szczura się nie poprawiał, brat rósł, sierść miał zdrową, błyszczącą i gładką. Ostatnio zaczęło być widac wyraźna różnice między nimi - zdrowy szczur jest sporo większy i wyraźnie cięższy kiedy bierze się go na rękę (szczury mają po pięć miesięcy). Zabrałam oba na badania do weterynarza, zlecone zostało badania kału szczura chorego. Trzy dni zbierania do pojemniczka i jak się okazalo - Pani weterynarz znalazła jajo owsika w jednej próbce. Zostałam poinstruowana jak dawać paste na robaki, obu szczurom ponieważ chory już mogł "sprzedać" pasozyta choremu (pasta na robaki miala być podawana przez pięc dni pod rząd po jednym miligramie w kącik pyska). Niestety od leczenia minęło już trzy tygodnie a stan zwierzęcia poprawił się nieznacznie :/ natomiast u drugiego ODPUKAĆ nie widać żadnych oznak że coś by go moglo meczyc od srodka, jest nadal zdrowy i piękny.
Stąd moje pytania:
1.Czy należy narazie czekać i starać się dostarczac jak największą ilośc witamin szczurowi choremu czy może być jakaś inna przyczyna jego stanu zdrowia?
2. Aplikacje dopyszczna udała mi się tylko raz, później szczur przestraszony nie dal nawet brać się na ręce więc wyciskałam jeden miligram pasty na kawałek jego ulubionego warzywa i pilnowałam aby zjadl dokladnie cale - czy lek mogl nie zadziałać odpowiednio przez taki rodzaj podawania? ;/

Opisze również jak wygląda teraz szczur chory: sierść ma matową, szorstką, raczej dość rzadką i pomierzwioną, wąsy powykręcane (właśnie nie pamiętam czy już takie miał gdy go brałam), jest dość długi ale leciutki i szczupły.

Proszę o jakieś rady czy wskazówki bo naprawdę nie wiem co robić. Z góry przepraszam jeśli dział nie ten lub taki wątek istnial wcześniej
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: brzydka sierść, wychudzenie - OWSIKI czy coś wiecej?

Post autor: Sky »

Jeżeli możesz, najlepiej będzie, jak wstawisz zdjęcia obydwu chłopaków. Z opisu (powykręcana sierść i wąsy) wygląda na to, że jeden z braci jest po prostu innego typu sierstnego (rex, double rex). Być może taki po prostu jego urok. Po za tym zachowuje się inaczej? Mniej je, jest osowiały/apatyczny, świszczy mu oddech, ma zapadnięte boczki?
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”