Pomarańczowa sierść

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Esspi
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2016 11:36 pm

Pomarańczowa sierść

Post autor: Esspi »

Witam jakiś czas temu zauważyłam u mojej syjamskiej szczurzycy lekko pomarańczową sierść tuż za głową. Myślałam, że po prostu kolor sierści jej się zmienia (no w końcu syjamska). Dzisiaj zauważyłam, że moje dwie pozostałe szczurzyce też to mają i dokładnie w takim samym miejscu. Czy to coś poważnego? ??? Niestety zdjęć nie wyślę ponieważ jest to widoczne dopiero pod światłem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Paul_Julian »

Może ubrudziły sie porfiryną przy myciu ? Czysciły łapkami nosy, i potem przeniosły na karczek ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Esspi
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2016 11:36 pm

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Esspi »

Raczej mało możliwe. Dokładnie obejrzałam okolice nosa i uszu i nie ma nic co świadczy o obecności porfiryny.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Paul_Julian »

Bo porfirynę szczurki sobie zmywają po obudzeniu. Czasem jeszcze kichną w łapki podczas mycia. Moze udało by Ci sie zrobić zdjecie pod swiatłem lampy ?
Przed weekendem warto jednak wybrac sie do weta i zrobić badanie zeskrobiny, bo moze to jakies robaczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Esspi
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2016 11:36 pm

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Esspi »

Proszę o to zdjęcia https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing .
Szczerze strasznie trudno to uchwycić aparatem, ale może się czegoś dopatrzysz.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Paul_Julian »

Na tej jasnej szczurce to wygląda jak rozmazana porfiryna ( już miałem takie wiecznie brudne albinosy :D ), ale na tej szarej to nie byłoby widać.
Obejrzyj im dokładnie futerko nad ogonem i na dolnej cześci pleców, czy nie ma tam paproszków, jajeczek przyczepionych do włosków, czy futerko nie jest bardziej szorstkie i matowe w dotyku. Te rzeczy by świadczyły o pasożytach.
nic innego nie wpada mi do glowy :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Esspi
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2016 11:36 pm

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Esspi »

Obejrzałam dokładnie i nie ma niczego takiego. Chyba jednak lepiej będzie jak z nimi pójdę do weta.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej. Daj znać, jeśli czegos się dowiesz. Mam nadzieję, ze to jednak rozmazana porfiryna jak u niektórych albinosów-brudasków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Audreyhorn
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 23, 2016 2:27 pm

Re: Pomarańczowa sierść

Post autor: Audreyhorn »

A czy możliwe sa takie plamki nad tylnią łapką? Moja ma bardzo podobne ślady zawsze w jednym miejscu i nie wiem czy nie jest to to samo.
Moje gwiazdeczki :
Silver, Bestia <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”