Samica po porodzie i obdrapane oczy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
impostor
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 3:29 am

Samica po porodzie i obdrapane oczy

Post autor: impostor »

Czolem! Z góry przepraszam ze nigdzie się nie przedstawiłem itp, temat jest o tyle pilny ze założyłem tu konto przed chwilą. Moja samiczka jest około 22h po porodzie, urodziła 14 ślicznych i sprawnych szczurków, chwile temu podczas nocnego karmienia omal nie dostałem zawału! Samica ma strupy dookoła oczu, z tym niezwłocznie popędze do weterynarza, lecz dopiero w poniedziałek (za 30h), wiec proszę o pomoc Was. Czy to coś poważnego? Czy wiecie czym jest to spowodowane? Zaznaczę, iż samica żywi się karmą pełnowartościową, świeża wodę ma codziennie, a ściółka od porodu do około 20% trociny, 10%siana a 70% bawełna z zoologicznego. Poniżej zamieszczam zdjęcie jednego oka mojej ukochanej, proszę, powiedzcie cokolwiek na ten temat..
impostor
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 3:29 am

Re: Samica po porodzie i obdrapane oczy

Post autor: impostor »

Obrazek
Niestety, nie wiem czy dobrze zamieszczam zdjęcie.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Samica po porodzie i obdrapane oczy

Post autor: ol. »

Zdjęcia nie widać (trzeba wstawić na fotosik albo photobucket i zalinkować), ale z opisu wygląda to na wyciek porfiryny, który zdarza się u szczurów w stresie i bólu. Poród mógł wywołać oba. Szczurka powinna się sama doczyścić, więc obserwuj. Zabierane szczurki do weta tak krótko po porodzie nie jest wskazane, chyba, że oczywiście doszłyby inne niepokojące objawy albo porfiryna utrzymywała się przez dłuższy czas. Obserwuj mamę i maluchy i daj znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”