Pomarańczowe plamki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin działu
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Pomarańczowe plamki

Postprzez werlub » Pt sty 27, 2017 1:40 pm

Kiedy rozgarniam siersc mojego szczura, skora w niektorych miejscach jest pomaranczowa.. probowalam mokrym recznikiem to wytrzec,miejac nadzieje,ze szczur sie po prostu sam nie domyl ale nie do konca mi sie to udaje bo sie wyrywa.. ten pomaranczowy nalot to moze byc cos powaznego?
werlub

Re: Pomarańczowe plamki

Postprzez Etche » Pt sty 27, 2017 4:50 pm

Samiec?
Jesli tak to jest to zupelnie normalne, przejaw wysokiego stezenia testosteronu w organizmie.
Etche

Postprzez Tofcia » N lut 26, 2017 4:05 pm

Moje dwa szczury mają pełno tego pomarańczowego łupieżu i jest to normalne. Nic z tym nie robię.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016 Sid[*]28/29.06.2017,[i]Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Tofcia

Postprzez paula1091999 » Pn sty 08, 2018 1:26 pm

Ja w domku ścianki mam nawet pomarańczowe i sama nie wiem dlaczego, bo na skórze też ma plamy pomarańczowe, a poza tym jak mam tutaj dodać zdjęcie by wam pokazać męczę się i męczę i nie mogę znaleźć
paula1091999

Postprzez Paul_Julian » Pn sty 08, 2018 5:30 pm

Jesli masz samców to skórę często też maja pomaranczową i tłustą. A na ściankach domku to moze porfiryna ? To taka czerwonana substancja podobna wyglądem do krwi i wycieka z oczu i nosa. Zdrowy szczur ją sobie wytrze przy porannej toalecie, zwykle też rozmazując na futerku albo okichując porfiryną wszystko naokoło :D

Zdjęcia musisz dodac na zewnetrzny serwer , np. na fotosik .pl viewforum.php?f=26 W tym dziale z linku mozesz też sobie potrenowac wklejanie obrazków. Pamiętaj, zeby przed wysłaniem posta kliknąć " podgląd", to będziesz widziec jak to wygląda.
Szczursieny :
Sowa,Nezumi,Mink,Bubuś,Mucha,Fru-Fru
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka ;_;
Paul_Julian

Powrót do Skóra i sierść