Wszoły?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
martynad
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 7:31 am

Wszoły?

Post autor: martynad »

Bardzo proszę o pomoc, jeśli umieściłam posta w złym miejscu dajcie znać.

W tamtym tygodniu adoptowałam rocznego szczurka. Niestety od samego początku strasznie się drapał, dlatego od razu zabrałam go do weterynarza. W czwartek, pani weterynarz stwierdziła, że szczur ma wszoły i podała mu Iwermektyne. Jednak po tej wizycie nie widzę żadnej poprawy, przeciwnie - szczurek dalej się drapie, a na prętach klatki pojawił się jakiś biały proszek (zdjęcie w linku). Klatkę sprzątałam wczoraj wieczorem, zdjęcie jest z dziś. Wczoraj zauważyłam, że Wiesiek miał jakby zaschniętą krew pod okiem... Następną wizytę mam na piątek, bardzo się martwię i myślę żeby iść jutro..

Może ktoś z Was miał podobny problem i może powiedzieć mi coś więcej? Przeczytałam sporo wątków ale ciężko jest mi samej cokolwiek zdiagnozować. To mój pierwszy podopieczny i chciałabym mu pomóc.
Dodam, że szczurek ma duży apetyt i jest dość ruchliwy.


http://www.fotosik.pl/zdjecie/cd064ea13282bb75
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wszoły?

Post autor: Paul_Julian »

Hej!
Ivermektynę trzeba podawać ok. 3 razy w odstępie 10 dni, max 12 .
Czyli 1sze podanie (zabija dorosłe osobniki, ale nie jajka), nastepne podanie po 10 -12 dniach, a kolejne po następnych 10-12.

Nie podawaj szczurkowi białka częsciej niż raz w tygodniu, bo wtedy tez mogą być strupki. Białko to : ser (biały i zółty), jajko, mięso.

Ta zaschnięta krew to porfiryna, pojawia sie w stresie lub w chorobie, ale czasem pojawia się rano, i potem szczurzek się wyczysci.

Jesli chodzi o ten biały proszek - to nie mam pojecia co to, ale moze to złuszczony naskórek od drapania ? Jesli masz grzebyk z ciasno ulozonymi ząbkami, to jak najbardziej mozesz delikatnie czesać szczurka, żeby pomóc mu pozbyć się martwych wszołów.

Jesli za 3 tygodnie nie będzie poprawy, warto spróbowac ze Strongholdem. 1 kropla na kark i jest spokój.

Pamiętaj, zeby często sprzątać i przelewac wrzątkiem klatkę. Nawet codziennie może być. Hamaczki najlepiej na czas leczenia usunąć, żeby żaden robalek się tam nie uchował, a za ściółkę dac papierowe ręczniczki.

Po wyleczeniu możesz adoptować drugiego szczurzego bęcwała i ostroznie łączyc :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
martynad
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 7:31 am

Re: Wszoły?

Post autor: martynad »

OGROMNE dzięki!!

właśnie zauważyłam, że jak zaczyna się drapać, to wylatuje mu biały proszek i odrobina sierści, spróbuję go przeczesać na tyle, na ile dam radę. Wiesiek chyba szybko się oswaja, próbuje na mnie włazić, liże mnie po rękach ale jeszcze nie da się złapać.

Oby po kolejnych dawkach było lepiej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”