Sposób na pchły (?)

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Sposób na pchły (?)

Post autor: zosiek29 »

Cześć. Jakiś czas temu tępiliśmy u kota pchły. Kot jest z nami w mieszkaniu. W domu mamy półtora roczne szczury, których nie leczyliśmy profilaktycznie z powodu pcheł ( tak, wiem, mój błąd ). Dziś zauważyłam u mojego białasa wiele strupków na grzbiecie oraz czarne i białe punkciki na sierści. Po przewertowaniu forum mam podejrzenie, że to wszoły/pchły. Nie jestem mu w stanie sama zrobić zdjęcia, bo szczur się kręci i wyrywa ( zawsze taki był, po prostu nie do brania na ręce ). Je, pije normalnie, dużo śpi, ale tak było od zawsze. Nie mam żadnych środków, przynajmniej przez kilka dni, żeby wybrać się do weta i zakupić jakiś środek bądź zastrzyk. Jak mam postępować w tej sytuacji, by ulżyć moim szczurom, bo na pewno skoro jeden to ma, drugi też, są razem w jednej klatce? Jest jakiś domowy sposób, chociaż na tymczas, żeby jakkolwiek pomóc to zwalczyć?
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Sposób na pchły (?)

Post autor: ol. »

Nie ma domowego sposobu, no chyba, że mechaniczny - szczur na kolana i iskasz :P

Serio, nie ma co kombinować z domowymi sposobami, bo tylko zaszkodzą. Ale dobra wiadomość jest taka, że na pchły/wszoły u szczurów leczy się naprawdę tanio - iwermektyną. Sam lek jest tani, nawet z marżą weta powinnaś się zmieścić w tych 20-30 zł. A jeśli znajdziesz takiego, który Ci wyda lek, bez wizyty, może jeszcze taniej. Najprościej podejść i zapytać. Nie możesz pożyczyć tych kilkunastu złotych na kilka dni ?

Inna rzecz, że mając zwierzęta takie jak szczury, trzeba zawsze mieć odłożone trochę pieniędzy na weta. Z wszołami "najwyżej"( :-\ ) pomęczy się te kilka dni, ale gdyby to było coś poważnego, to zwlekane z wizytą u weta może mieć fatalne skutki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”