Pomarańczowa skóra

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
werlub
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 02, 2017 5:52 pm

Pomarańczowe plamki

Post autor: werlub »

Kiedy rozgarniam siersc mojego szczura, skora w niektorych miejscach jest pomaranczowa.. probowalam mokrym recznikiem to wytrzec,miejac nadzieje,ze szczur sie po prostu sam nie domyl ale nie do konca mi sie to udaje bo sie wyrywa.. ten pomaranczowy nalot to moze byc cos powaznego?
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomarańczowe plamki

Post autor: Etche »

Samiec?
Jesli tak to jest to zupelnie normalne, przejaw wysokiego stezenia testosteronu w organizmie.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomarańczowe plamki

Post autor: Tofcia »

Moje dwa szczury mają pełno tego pomarańczowego łupieżu i jest to normalne. Nic z tym nie robię.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
paula1091999
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 08, 2018 12:41 pm

Pomarańczowa skóra

Post autor: paula1091999 »

Dlaczego mój szczurek ma pomarańczowe plamy na skórze, i w domku są plamy na ściankach pomarańczowe. Dodała bym zdjęcia ale nie wiem jak, ledwo co ogarnęłam jak tutaj się wysyła post
paula1091999
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 08, 2018 12:41 pm

Re: Pomarańczowe plamki

Post autor: paula1091999 »

Ja w domku ścianki mam nawet pomarańczowe i sama nie wiem dlaczego, bo na skórze też ma plamy pomarańczowe, a poza tym jak mam tutaj dodać zdjęcie by wam pokazać męczę się i męczę i nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomarańczowe plamki

Post autor: Paul_Julian »

Jesli masz samców to skórę często też maja pomaranczową i tłustą. A na ściankach domku to moze porfiryna ? To taka czerwonana substancja podobna wyglądem do krwi i wycieka z oczu i nosa. Zdrowy szczur ją sobie wytrze przy porannej toalecie, zwykle też rozmazując na futerku albo okichując porfiryną wszystko naokoło :D

Zdjęcia musisz dodac na zewnetrzny serwer , np. na fotosik .pl http://szczury.org/viewforum.php?f=26 W tym dziale z linku mozesz też sobie potrenowac wklejanie obrazków. Pamiętaj, zeby przed wysłaniem posta kliknąć " podgląd", to będziesz widziec jak to wygląda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomarańczowa skóra

Post autor: IHime »

To samiec? U samców czasem pojawia się pomarańczowy nalot na skórze lub łupież - raczej się tego nie leczy, to związane z hormonami. Natomiast jeśli w domku też są plamy, to może raczej czerwonawe lub brunatne? Na skórze rozmazane też mogą wyglądać na pomarańczowawe. Bo wtedy to porfiryna - sygnał, że szczur się stresuje bądź jest chory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”