ropień, nowotwór? pomocy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babi
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 20, 2018 5:02 am

ropień, nowotwór? pomocy

Post autor: Babi »

Dziś zauważyłam u mojego 1.5 rocznego samczyka zmianę ropną na brzuszku wygląda jak duży strupek ciemny i ropiejący.
https://images83.fotosik.pl/968/cb9cd3b121c4afb6med.jpg
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ropień, nowotwór? pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Wygląda jak ropień, szczególnie jeśli jest okrągły. Zajrzyj tutaj : http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601 Mozesz delikatnie podważyć strupek (po mocno ciepłym kompresie) i zajrzeć pod spód czy jest ropa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szczurnięta8
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 01, 2017 6:55 pm

Re: ropień, nowotwór? pomocy

Post autor: Szczurnięta8 »

To prawdopodobnie rak. Idź z tym do weterynarza zanim będzie za późno. U Gwiazdki też zrobiła się kulka która ropiała. Patrz jak szczur chodzi, i obserwuj to miejsce. Jak będzie ropieć to
:D Ze mną: Pysia ok 8 miesiące, Lawenda ok. 3 miesiące, Poppy 3 miesiące.

:'( Przeszły przez tęczowy most: Gwiazdka, Kropka
nie fizycznie ale nadal obecne....
Szczurnięta8
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 01, 2017 6:55 pm

Re: ropień, nowotwór? pomocy

Post autor: Szczurnięta8 »

Przepraszam... to idź do weterynarza. teraz zobaczyłam strup. Może się podrapała o pręt klatki? Ale obserwuj.
:D Ze mną: Pysia ok 8 miesiące, Lawenda ok. 3 miesiące, Poppy 3 miesiące.

:'( Przeszły przez tęczowy most: Gwiazdka, Kropka
nie fizycznie ale nadal obecne....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”