[SIERŚĆ I SKÓRA] pomarańczowy łupież

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: [SIERŚĆ I SKÓRA] pomarańczowy łupież

Post autor: Hooda »

Czy mogłabym prosić o identyfikację zdjęć Spike'a? Ma taki pomarańczowy nalot na skórze i nie wiem, czy to samczy łupież, czy może coś innego, bo towarzyszy mu jeszcze dodatkowo małe łysienie. Tzn wszystko zaczęło się od zachorowania na świerzb. Szczur został wyleczony, ale w miejscu, gdzie dostawał zastrzyki pojawił się strupek, po którym sierść już mu nigdy nie odrosła, została tam łysa plama, która z czasem zaczęła się poszerzać, nie mam pojęcia dlaczego. Łyse placki zaczęły pojawiać się nad ogonem, na łapkach itp. Byłam u weta, zapisał mu Fungiderm na grzybicę. Trochę pomogło, sierść zaczęła mu odrastać. Teraz łysieje cyklicznie tylko w jednym miejscu, w pobliżu karku, wokół tej "plamy" po strupku. Łysieje, potem odrasta mu sierść (ale nigdy do pełnej długości) i tak w kółko. Kąpałam go w manusanie, też było lepiej, ale na krótko. Potem w Nizoralu (to samo). Czy te łysienia mogą być spowodowane właśnie przez łupież? O ile to jest to :P Dodam, że szczuras nie ma żadnych innych objawów, ma apetyt, pije, jest takim samym wariatem jak wcześniej, skacze i się bawi, nie drapie się jakoś specjalnie często :P

Zdjęcie:
http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2014/ ... 7f8r59.jpg
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [SIERŚĆ I SKÓRA] pomarańczowy łupież

Post autor: Tofcia »

Czy na to pomoże tylko Nizoral czy mogę również użyć wilgotnych chusteczek? Nie chce kąpać w całości szczurasa
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”