[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sczurka
Posty: 27
Rejestracja: pt mar 18, 2005 11:06 am

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na g?owie

Post autor: sczurka »

Hmm moj szczur od pewnego czasu wydrapuje sobie na glowce w pewnym miejscu włoski nie wiem co mam zrobic?? isc do wetaa czu co?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Kaka »

Napisz soć więcej, czy są strupki, czy po konkretnej ściółce tak miał, czy mozę dajesz mu czegoś za dużo w diecie?? takich tematów na forum jest bardzo dużo, trzeba użyc opcji szukaj, jeśli nie chce3sz jeszcze iśc do weta no to zadzwon albo do Zoo albo właśnie do zaufanego weta i moze pomoc telefoniczna wystarczy, ale ja bym dla pewnosci przeszłą sie do niego, bo zależy jak to wygląda
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
sczurka
Posty: 27
Rejestracja: pt mar 18, 2005 11:06 am

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: sczurka »

tzn ma wydrapane do "łysej" skóry i na około tego jest taki jak by granatowy -siniak- nie wiem jak to nazwać.. przez caly czas daje jej to samo jedzenie i tą samą ściólke wszystko to samo.. jutro po szkole zadzwonie do weta i spytam czy konieczna jest wizyta.. bo nie chce narazac szczura na stres bo moze to być stesujące dla niej, oczywiscie pieniądze mam na leczenie jesli było by podszebne..
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Kaka »

moze właśnie dawanie cały czas tego samego jedzenia jest wynikiem tego?? , podstawą jest sucha karma, do tego owoce i warzywa, jakieś smakołyki, gerberki, kaszki tip. nie mozena robić tak ze prez 2 tygodnie dajesz mu bananaa a potem przez 2 pomidora, należy codziennie dawać co innego w ten sposób unikcnie się niedoborów w organiźmie. Polecam również witaminki w kroplach Chomovit-complex, mozna dostać w sklepie zoologiczny,m bez recepty, jest do tego załączona ulotka
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: falka »

Napisz też czy dajesz ser, jogurt, mięsko, bo może to objaw zbyt dużej ilości białka w diecie. Mogą to być pasożyty, wtedy nie obędzie się bez weta. Albo trzecia opcja - alergia na ściółkę, to nie szkodzi że masz cały czas tą samą, tak jak u ludzi, alergi objawiają się na różnym etapie życia. Aha, opcja najgorsza to uczulenie na jeden składnik pokarmowy, np. orzeszki ziemne, ale ciężko wtedy znaleźć alergen. Pozdrawiam!
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Desiree »

moja szczurzyca wydrapala/wygryzla sobie z kolei siersc na gardle:| wet przepisal pimafucort(taka emulsje), ktora jej to smarowalam gdzie bylo lyse i juz sie ladnie zarasta sierscia, a ona nie drapie. tyle ze u mnie to chyba byl ogolny swiad ciala, uczulenie albo pasozyty, gdyz ja niemadra dalam jej trociny od stolarza:/ teraz juz ma granulki, od weta dostala tez zastrzyk na ten swiad i juz jest ok :)
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
sczurka
Posty: 27
Rejestracja: pt mar 18, 2005 11:06 am

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: sczurka »

hhmm codziennie wieczorem dostają suchą karmę plus czasami mleczko, jablko.. a w dzien dostają rózne rzeczy. kawalek chleba, czasami kawalek wafelka .. napiszcie mi może co dawać szczurowi aby miał ładną lśniącą siersc .. :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: falka »

Suchą karmę, warzywa i owoce (z wyłączeniem sałaty, kapusty, owoców cytrusowych), od czasu do czasu: kawałeczek jajeczka (najlepiej ze skorupką np. Ty zjadasz jajeczko na miękko a scuro dostaje skorupkę z odrobiną jajeczka na dnie i ma parę minut niezłej zabawy ;) ), jogurcik, serek biały. Generalnie wszystko musi być bez przypraw, soli i cukru! Aha, scurki uwielbiają też gotowane ziemniaczki, ryż, makaron, kasze wszelkie.

Spróbuj zmienić ściółkę na ligninę - kupisz w aptece. Chociaż jeśli maluch ma taki siniak to ja bym poszła do weta, tylko upakuj ją ciepło :).
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Kaka »

żeby miał lśniącą sierść dawaj mu owoce i warzywa i wspomniany przeze mnie wcześniej chomovit-complex. Mój Wacław też nie miał gładkiej i lśniącej sierści do czasu kiedy dałam mu chomovit-complex i urozmaiciłam dietę
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: falka »

Ja właśnie wczoraj kupiłam witaminki firmy Trixie i mogę je z czystym sumieniem polecić, dodaje się je do wody, Isetor bardzo chętnie to pije. Buteleczka 50ml kosztowała 15zł.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Kaka »

właśnie przypomniałaś mi Falka :D ten chomovit-complex kosztuje ok. 6 zł
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: ESTI »

[quote="Kaka"] ten chomovit-complex kosztuje ok. 6 zł[/quote]

A jak długo go podawałaś?
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[NATRECTWA] wygryzanie siersci na głowie

Post autor: Kaka »

wiesz Esti, ja dawałam im po parę kropel do poidełka tak aby sie zrobiła woda lekko żółtawa, a z tego co pamiętam to podawałam ok. miesiąca z przerwami, takimi, zę jeden dzień miały go w wodzie a w drugim dawałam czystą wodę, a nie podaje bo juz mi się skończył
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”