[MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczenie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Paul_Julian »

Na świerzba najbardziej skuteczny bedzie stronghold. 1 kropla na karczek i spokój, więcej dawek nie trzeba. Ivermektynę trzeba podawać 3 x co 10 dni. Czyli 1 dawka, po 10 dniach 2ga dawka i po nastepnych 10ciu dniach - ostatnia dawka.

Co do rozdzielania szczurka z martwicą - nigdy nie rozdzielałem, nie bylo potrzeby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Szczur_Albinos »

Ona to sobie właśnie rozdrapuje i w innych miejscach tez ma rany :/ W poniedziałek pojadę z nią do weterynarza, żeby coś doradził lub zrobił.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Paul_Julian »

Nie powinna rozdrapywac... Moze podłapała jakies pasozyty ? U mnie wszystkie ignorowały martwice, trzeba było tylko uwazaćjak się już goiło i strup odłaził, bo go łatwo zerwać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Szczur_Albinos »

Oddziele ją od stada na ten czas, żeby mogło się wszystko zagoić na spokojnie. Pasożytów żadnych nie ma.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Szczur_Albinos »

Obrazek tak wygląda miejsce po martwicy skóry, ale czy to się dobrze goi? Weterynarz powiedział, żeby to miejsce smarować trybiotykiem,a nie wiem czy to jest dobra "maść" na takie coś, dodam, że posmarowałam jej to dwa razy dzisiaj i trochę to podrażniła, bo krew była na waciku, ale nie sącząca się i tutaj pytanie do Was czy jest jakaś inna metoda, żeby to się normalnie zagoiło, żeby przestała to drapać? Kołnierza jej nie założę, bo już próbowałam, a jeżdżenie z nią do weterynarza mnie już wykończa psychicznie :-\ ::)
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Tofcia »

Może Solcoseryl lepszy niż Tribiotic?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Paul_Julian »

Zdecydowanie solcoseryl na obrzeża ( tribiotic jest na zakażenie bakteryjne), i moze trzeba by steryd przeciw drapaniu ?
Na przyszłośc, nie zgadzaj sie na kłucie w kark, bo to zbyt ryzykowne miejsce. Mozna też posmarowac Balsamem Szostakowskiego https://www.doz.pl/apteka/p24754-Avilin ... plyn_50_ml
Bardzo lepkie, ale naprawdę działa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [MARTWICA] Strup, krwiak po zastrzyku - objawy i leczeni

Post autor: Tofcia »

Paul_Julian pisze:Zdecydowanie solcoseryl na obrzeża ( tribiotic jest na zakażenie bakteryjne), i moze trzeba by steryd przeciw drapaniu ?
Na przyszłośc, nie zgadzaj sie na kłucie w kark, bo to zbyt ryzykowne miejsce. Mozna też posmarowac Balsamem Szostakowskiego https://www.doz.pl/apteka/p24754-Avilin ... plyn_50_ml
Bardzo lepkie, ale naprawdę działa.
Działa potwierdzam. U mojego szczura obyło się bez szycia dzięki niemu.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”