[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

Wstalem rano by ać ogonowi jeść. Zauważyłem, że z nosa wycieka mu porfiryna (na krew nie wygląda). Co może być spowodowane tym wyciekiem? Poza tym nozdrza nie wyglądają ładnie, są czerwone i całe w porfirynie. Właśnie ładuję baterie do aparatu, więc za pare godzin będą zdjęcia. Podejrzewam, że mogą to być początki Mykoplazmozy.
Mocz też ma jakiś dziwny. Na mojej piżamie pozostał on brązowy. Choć piżame mam ranatową, w dodatku satynową, może to od tego też zależy....

Jeszcze jedno. Parszywek ma jakąś dziwną sierść, jakby długą i zniszczoną. I strasznie ją gubi. Jak temu zapobiedz?
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: Kaka »

ja bym na Twoim miejscu udała się do ewta natychmiast!!!
[quote="curcio"]Mocz też ma jakiś dziwny. Na mojej piżamie pozostał on brązowy.[/quote]

to nie jest objaw który można zbagatelizować, należy udać sie juz do weta, albo jak nawet nie masz zadnego w pobliżu to podzwoń do ogrodów zoologicznych i weterynarzy. Mykoplazma moze byc przeróżnym obiawem dla przeróżnych chorób. Jeśli ma brzydką sierść to musi być to wynikiem choroby którza siedzi wewnątrz zwierzaka (biorąc pod uwagę wszystkie 3 objawy)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

może jestem przewrażliwiony. porfiryna już nie leci. tzn, ona była tylko rano. dam zdjęcia niedługo to zobaczycie.
się boje teraz...

a co do moczu, to może przez piżame? jak pisałem jest ona satynowa, w dodatku granatowa, może to tylko na niej mocz wyląda na brązowy. w klatce nic brązowego nie ma (prócz kału ;)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: Kaka »

mam taki pomysł. Wyłóż klatke ligniną zamiast normalnej ściółki i wtedy zaobserwujesz czy mocz rzeczywiscie jest innej barwy nic powinien
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

ligniną. tj. np. co?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: merch »

np biały papier toaletowy , białe chusteczki higieniczne lub białe ręczniki papierowe, ni ewiem jak jest z samczykami ale moje panienki znaczą porfiryna ( taki czerwono- brunatny kolor) najogólniej rzecz biorac z pup i nie moze to byc zadna powazna choroba bo żyją już ponad rok :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: Mycha »

[quote="curcio"]Jeszcze jedno. Parszywek ma jakąś dziwną sierść, jakby długą i zniszczoną. I strasznie ją gubi. Jak temu zapobiedz?[/quote]
Albo choroba, albo coś baaardzo go stresuje...
Udaj się do weterynarza.

Moje dziewczyny nie znaczą polfiryną... Nie wiem czy o to chodzi, ale rujka u samic nie jest widoczna- wydzielina jest bezbarwna. Rujkę można poznać po zachowaniu... Nie jestem pewna, czy to jest normalne, ale moim się to nie zdarza... A samice mam od samego początku...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

ja mówię o moim facecie ;)


ech. szkoda, że baterie się tak długo ładują, bo zrobiłbym zdjęcia i powiedzielibyście czy z sierścią wszystko ok.
Ostatnio zmieniony ndz paź 09, 2005 12:30 pm przez curcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: Mycha »

A ja mówię o samiczkach Merch, bo temat także dotyczy porfiryny :wink:
Curcio- objawy Twojego szczurka - wg mnie wskazują na jakąś chorobę- może się gdzieś przeziębił? Może zmieniłeś niedawno klatkę/ściółkę lub nie wiem co... Może to jakaś reakcja stresowa?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

może przeziębienie, ostatnio z nim często wychodze. albo może też stres na otoczenie, bo na dworzu bylem z nim dopiero pare razy (a mam go od grudnia ;P)

a z tym facetem, to do merch bylo ;)

[ Dodano: Nie 09 Paź, 2005 ]
a czy porfiryna może wyciekać od podrażnienia nozdży?
tj. zapaliłem wczoraj kadzidełko w pokoju. co prawda szczur był w drugim końcu a kadzidełko kadzilo się bok mnie, przy oknie. ale może to przez nie?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: ESTI »

moje panienki znaczą porfiryna ( taki czerwono- brunatny kolor) najogólniej rzecz biorac z pup i nie moze to byc zadna powazna choroba bo żyją już ponad rok .
merch to nie jest normalne...wycieki z narzadow plciowych nie sa czyms standardowym, a z wieloma chorobami mozna zyc, tylko jest rozny komfort zycia... :roll:

[ Dodano: Nie Paź 09, 2005 2:18 pm ]
curcio pisze:a czy porfiryna może wyciekać od podrażnienia nozdży?
tj. zapaliłem wczoraj kadzidełko w pokoju. co prawda szczur był w drugim końcu a kadzidełko kadzilo się bok mnie, przy oknie. ale może to przez nie?
Bardzo mozliwe, kadzidelka maja bardzo intensywny zapach i dla szczurka to moze byc drazniace.
Obrazek
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

mam zdjęcia!

pierwsze (brzydką i nie wiem czemu długą? sierść najlepiej obrazuje to zdjęcie) :
http://img108.imageshack.us/img108/8987/p14jz.gif

drugie:
http://img108.imageshack.us/img108/1650/p27ta.jpg
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: Ewqa »

Rzeczywiście sierść niezbyt ładna. Według mnie nie wygląda to na chorobe skóry. Bardziej na coś wewnętrznego. Ale szczury ciężko chore np. na zapalenie płuc albo na nowotwór nie miały takiej sierści, raczej ładniejszą.
W jakim wieku jest szczurek? Zwykle stare szczurki maja nieładna sierść coś w tym typie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: curcio »

szczurek? podejrzewam, że około roku. mam go od grudnia, a daty urodzin nie znam.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[SIERSC I SKORA] dluga i zniszczona

Post autor: mataforgana »

curcio, chciałam ci powiedzieć, że ostatnio w przychodni dostałam dla dziewczyn preparat wzmacniający i poprawiający wygląd i stan sierści. moja Iskra ma problemy ze skórą, dwa razy dostała zatrzyk, poza tym smaruję ją kropelkami. ale ciągle koszmarnie gubi sierść... więc pan doktor polecił tabletki, są niby dla psów i kotów, ale w mniejszej dawce mogą być podawane szczurom. niestety nie pamiętam w tej chwili nazwy, bo gromada jest w domu, ale ja wracam dzisiaj, więc jak mi przypomnisz, to podrzucę ci tą nazwę.


ja podaję jedną tabletkę na 5 szczurów, rozkruszam ją i mieszam z ugotowanym ziemniaczkiem, kaszą, itp. wsuwają jak szalone. jeszcze nie wiem, jaki efekt, bo ostatnio nie było mnie w domu, ale wet zapewniał, że to pomoże...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”