[ŚWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Euz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2005 1:08 pm
Kontakt:

[ŚWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Euz »

Bylem ze szczurkiem u weta i stwierdził że to najprawdopodobniej świerzb, dal szczurasowi 2 zastrzyki 0,1ml Dexafortu i 0,025ml Imamec'u (nazwy sa takie jakie udało mi się przeczytac na recepcie wypisanej lekarskim charakterem pisma :]) powiedzial ze to powinno zadzialac w ciagu 10dni po czym mam przyjsc na kolejne zastrzyki... Jednak mam teraz nowy problem... szczuras drapie sie tak mocno ze nie widac jzu strupkow tylko ciagle leci krew :/ boje sie ze, moze nie dotrwac do nastepnych zastrzykow ,bo jak na 0,5kg-owego szczurka to krwi stracil juz calkiem sporo :( na domiar zlego na czubku noska ma brodawke ktora od czasu wystapienia krwawienia rowniez sie otworzyla i leci z niej krew...

Mam teraz kilka pytan:
1)Czy mozna dac szczurkowi np. kawalek etopiryny zeby przestalo bolec??
2)Jak szybko organizm szczurka produkuje nowe cialka krwi??
3)Czy mozna jakos przyspieszyc w/w proces np. dajac cos slodkiego... ??
Pozostaniesz w moim serduszku (*) 06-01-2006 4:28
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Nisia »

Pójdź do weta i to szybko. To jest jest normalna reakcja na podane leki. Może ma uczulenie na nie albo co? Może trzeba coś innego podac, zmienić kurację?
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Eruntale »

na wlasna reke nie podawaj szczurowi zadnych lekow, bo choc twoj jest spory (0.5 kilo? bosz, wielki!) to mozesz nie wymiezyc z dawka i tylko zaszkodzic. tak jak Nisia, polecam udanie sie do weta.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Euz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2005 1:08 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Euz »

Wet ostrzegal ze w pierwszych dniach drapanie moze sie nasilic, bo to noramlna reakcja obronna, tylko ja sie boje ze z niego krewki za duzo uplynie... a wet kazal przyjsc do siebie wczesniej wtedy kiedy szczurek zrobi sie apatyczny... a poki co moje polkilogramowe malenstwo rusza sie calkiem niezle, biega i wogole... tylko w dzien spi wiecej niz zwykle.
Pozostaniesz w moim serduszku (*) 06-01-2006 4:28
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Nisia »

Pojdź do innego weta. Cos mi się on nie podoba ;)

Jak moje maluchy dostały Ivomectrim to wetka powiedziała, że objawem moze być tylko krótkie obsesyjne mycie pyszczka, bo niedobre ponoć diabelnie (dostały dopyszcznie). Ale krótkie! Do 30 minut.
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Mada »

Spora utrata krwi u szczura, ok 5 ml może spowodować jego śmierć. leć do weta koniecznie!!!
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: limba »

[quote="Euz"]Wet ostrzegal ze w pierwszych dniach drapanie moze sie nasilic, bo to noramlna reakcja obronna[/quote]
u mnie cala czworka przezyla juz zastrzyki z Ivomecu (raz zakroplone na skore) i nigdy nie spotkalam sie z taka reakcja.. Pedem do weta bo moze sie dziac cos niedobrego.. To tak jak ze szczepionkami u psow 100 nie bedzi mialo reakcji alergicznej a 101 niestety tak...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Euz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2005 1:08 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Euz »

W sumi to wygladal na goscia ktory sie raczej zna na szczurkach... "Paweł Suchecki Lekarz Weterynarii Specjalista chorób zwierząt nieudomowionych"- tak glosi pieczątka a poza podaniem powodu drapania sie szczurka do krwi, powiedzial ze to czeste u szczurkow o tej porze roku , ze moj nie jest pierwszy w tym miesiacu z ta sama choroba, znalazl mu jeszcze łojotok i nie chcial krzywdzic zwierzaka skrobaniem naskorka do badania... wiec chyba zly nie jest , zobaczymy jak to bedzie.

Dodano po 6 minutach:

Alergia na lek to raczej nie jest. Wet mowil ze moze sie bardziej drapac ale nie musi, bardziej niz poprzednio to sie chyba nie drapie ale krewka i tak leci w sumie zaraz zadzwonie do kliniki zobaczymy co powiedza. Bo poprawa miala nastapic po drugim podaniu leku (zastrzyk lub kropelki) ale to dopiero 30.12.2005 :/
Pozostaniesz w moim serduszku (*) 06-01-2006 4:28
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Lulu »

Euz pisze:nie chcial krzywdzic zwierzaka skrobaniem naskorka do badania...
a jakie to krzywdzenie zbadanie zeskrobiny? dziwne to wszystko...

moje po ivomecu tez sie nie drapaly... i nie bylo takich problemow.

Dodano po 3 minutach:
Bo poprawa miala nastapic po drugim podaniu leku (zastrzyk lub kropelki) ale to dopiero 30.12.2005 :/
z tego co mi wiadomo druga dawke podaje sie tak 'dla pewnosci'. pierwsza powinna pomoc.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: limba »

[quote="Euz"]Bo poprawa miala nastapic po drugim podaniu leku (zastrzyk lub kropelki) ale to dopiero 30.12.2005 :/ [/quote]
z tego co wiem to poprawa powinna byc wczesniej ( umnie widoczna byla po ok 2 dniach) a juz na pewno nie pogorszenie do takiego stopnia ze ciurek drapie sie do krwi..

[quote="Euz"]poza podaniem powodu drapania sie szczurka do krwi, powiedzial ze to czeste u szczurkow o tej porze roku [/quote]
hmmmm..pierwsze slysze...ja u swoich nie zauwazylam zeby moje sie czesciej drapaly...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: ESTI »

Zdaje mi sie, ze malec albo jest uczulony na lek, albo poprostu za malo czasu minelo, zeby lek zadzialal. Szczur musi byc juz powaznie zaswierzbiony, skoro dzieje sie tak jak dzieje.

Nie napisales kiedy szczur dostal zastrzyki, rozumiem, ze kilka dni temu, sadzac z daty podania nastepnego?
Napisz w ktorych miejscach sie drapie? Czy w tych samych, co mial strupki, czy moze w miejscu zatrzyku (ktora partia cialka)?

Ja znam jeden przypadek, kiedy pomimo zatrzykow ivomecu nie bylo poprawy, dopiero po okolo 20 dniach, zaczela nastepowac poprawa i szczur juz nie mial zywych ran, robily sie strupki i zaczelo byc lepiej. Ale poprostu wlasciciel za pozno zareagowal.

Czekam na odpowiedz. ;)
Ostatnio zmieniony czw gru 22, 2005 1:07 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Euz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2005 1:08 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Euz »

Dobra jestem po rozmowie z wetem :) mam isd do niego da mi buteleczke z szamponem ktory troche moze pomoc niewiele ale zawsze :) a drapanie do krwi wystepowalo jzu przed wizyta, widocznie zle cos napisalem, ||| znow zle napisalem świerzb pojawia sie czesto na zime co powoduje drapania sie do krwi, (musze skonczyc ze skrotami myslowymi) Żeby zaradzic krwawieniu polecil przyciac mu pazurki :/ to bedzie trudne i bedzie bolalo :/
Pozostaniesz w moim serduszku (*) 06-01-2006 4:28
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: limba »

[quote="Euz"]i bedzie bolalo :/ [/quote]
jesli zostanie zrobione prawidlowo absolutnie nie bedzie bolalo... (chyba ze to ze ciur nie bedzie chcial usiedziec na reku)..to tak jak obcinanie ludzkich paznokci...
poczytaj o pazurkach...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Euz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2005 1:08 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Euz »

Zastrzyki mial wczoraj nie ma szans zadzialac jeszcze wiem, chodzilo mi tylko o sposob zatrzymania krwawienia ;) a drapie sie w miejscach gdzie mial strupki (prawa i lewa strona grzbietu ,po prawej i lewej stronie przy pyszczku, nad noskiem)
Pozostaniesz w moim serduszku (*) 06-01-2006 4:28
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SWIERZBOWIEC] mocne krwawienie

Post autor: Nisia »

Limba, to intensywniejsze drapanie może się wiązac z większa produkcją łoju (wszak zima jest). Henia też ma objawy łojotoku - Bielecki zalecił Nizoral.
[quote="LuLu"]z tego co mi wiadomo druga dawke podaje sie tak 'dla pewnosci'. pierwsza powinna pomoc. [/quote]
Dokładnie, to samo mi mówiła Lewandowska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”