[SIERŚĆ I SKÓRA] łysienie, preparaty na porost wlosów

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[SIERŚĆ I SKÓRA] łysienie, preparaty na porost wlosów

Post autor: KaRa »

Mam pytanie czy u Was tez starsze szczury łysieja? moje 2 szczurzyce maja juz ponad dwa lata i zazynaja mi lysiec, szczegolnie jedna, ze przy poczatku ogona nie ma siersci od spodu, wszedzie lyse placki i jej nie odrasta siersc. Biedulka dba o siersc myje ja itp, ale i tak sie z niej sypie, z drugiej szczurzycy troszke mniej ale rowniez...Spotkaliscie sie z tym?moze mam jej cos podac zeby nie wypadala tak ta siersc?
Ostatnio zmieniony wt sty 31, 2006 10:05 pm przez KaRa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: Arbor Vitae »

Nie ma powodow do obaw, na to sie nic nie poradzi - sa to najpewniej problemy chormonalne zwiazane z wiekiem. Ludzie tez lysieja i siwieja na starosc, a kazdy szczur tez czlowiek :) No najwyzej ustaw klatke blizej kaloryfera czy piecyka zeby szkodniki sie nie pochorowaly.
Reszta bez zmian :)
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: KaRa »

Klatke maja metr od kaloryfera,wiec ciepelko maja bo u mnie w pokoju zawsze cieplutko i wiec nie marzna na tych lysych plackach, a moze jest jakis preparat na zmocnienie tej siersci?
Obrazek
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: Arbor Vitae »

O ile dobrze pamietam Bielecki mowil cos kiedys o oleju rycynowym?? zeby wsmarowac w miejsca utraty wlosa. (O ile w ogole to to :/)
A dodatkowo dopyszcznie mozna podawac olejek z wiesiolka - do kupienia w aptece (nawet do jednej kapsulki na dzien).
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: Nisia »

[quote="Arbor Vitae"]O ile w ogole to to[/quote]
Coś sobie przypominam, że u ludzi tez się stosuje olej rycynowy na słabe włosy?....
Ale chyba nie w miejsce utraty włosa, tylko tam, gdzie są one przerzedzone?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: ESTI »

IVA doala mi kiedys troche kropli na porost wlosow, ale musiala by sama powiedziec jak sie nazywaja. To takie kropleki, podogne do oliwki.
Poprosze, zeby napisala. ;)
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[SIERSC I SKORA] lysienie, preparaty na porost wlosow

Post autor: IVA »

kropelki nazywaja się Efa Olie, są na poprawę stanu sierści dla psów i kotów ale można podawać je tez szczurasom. Dokładnie jest to preparat wspomagający leczenie chorób sierści. Podaje się je dopyszcznie - z tego co sobie przypominam 2-3 kropelki 3 x dziennie ale niech jeszcze Esti potwierdzi, bo ona stosowała juz po mnie. Poza tym jest znacznie młodsza, więc i pamięć lepsza
Sama stosowałam u Dzikiego i Sly jak mieli łysienie plackowate - pomogło.
Zaznaczam, że kropelki nie są tanie a butelka wiekości, że przy dawkowaniu na ogona starczy na stado znacznie wieksze niż ówcześnie miałam.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”