[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zakazenie bakteria

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zakazenie bakteria

Post autor: Mada »

Jak już niektórzy z was wiedzą w poniedziałek musiałam pożegnać moją Tusieńkę.
Mam dla wszystkich ostrzeżenie.
Nie sugeruję że z waszymi milusińskimi może być podobnie ale miejcie się na baczności.
Choroba Tusi związana była z zapaleniem ucha wewnętrznego.
Guz który pojawił się w okolicach ucha okazał się być ropniem. Wszystko wskazywało na to że musiało to być związane z jakimś wcześniejszym zadrapaniem. Nic bardziej złudnego.
Wypadło mi zupełnie z głowy że kiedy Tusia do mnie trafiła zaziębiła się.
Dostała antybiotyk i wszystko wróciło do normy.
Nie było żadnych oznak zewnętrznych że szczura nadal jest przeziębiona. A przeziębienie to zamieniło się w zapalenie ucha. Ropa która znajdowała się w onym guzie :produkowana" była przez stan zapalny.
Mam sobie do zarzucenia jedną rzecz, że wcześniej nie zrobiłam wymazu z tego guza. Może wtedy byłaby szansa dla Tusieńki.
Po usunięciu pierwszego pojawił się drugi z przeciwnej strony. A potem znów w w miejscu usuniętego.
I tak kilkakrotnie.
...
Wczoraj rozmawiałam z dr. Wojtyś (polecam) która zajmowała się Tusią o przeprowadzonej przez nią sekcji mojej malutkiej.
Przyczyną tak fatalnego stanu zdrowia było zakarzenie organizmu bakterią która tworzyła te wredne ropnie. Przedostała sie do krwioobiegu i stopniowo zatruwała organizm.
Do badania poszło serduszko Tusi, oraz zrobione zostaną jeszcze inne badania. Jak tylko będę więcej wiedzieć dam wam znać.

A teraz na koniec chce wam cos powiedzieć.
Zdaję sobie sprawę że nie każdego jest stać na poważne badania swoich pupilków. Jednak gdy dzieje się coś złego, coś nienaturalnego z waszym milusińskim nie czekajcie - idźcie do weta, Każda chwila stracona może spowodować że waszego ogonka nie da się już uratować.
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2004 2:40 pm przez Mada, łącznie zmieniany 1 raz.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zakazenie bakteria

Post autor: Alispo »

ech..a moj biedaczek jest w lecznicowym szpitaliku i jest ciezko..lekarz juz spytal mnie dzisiaj czy zgadzam sie ewentualnie na uspienie i sekcje,gdyby nic sie nie zmienilo,bo jak na razie nic sie nie poprawia...:(((ech,smutne to,szczegolnie,ze juz wydawalo sie ze wyszedl z tego..ale jeszcze trzeba miec nadzieje....
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zakazenie bakteria

Post autor: krwiopij »

trzymam kciuki za twojego maluszka, Alipso...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zakazenie bakteria

Post autor: Mada »

Chciałabym trochę sprostować pewne informacje, które pisałam poprzednio.
Na stan zdrowia mojej Tusi wpłynęła bakteria - nie wiem jak to się pisze - esheryhia coli, przawdopodobnie w wersji toxycznej, która z jakiś powodów zaatakowała organizm. Pierwsze zaatakowane zostało serduszko - sekcja wykazała martwice tkanek, kolejno "padły" wątroba i nerki.
Jest też prawdopodobne że baktria była cały czas w organizmie Tusi i zjakiś powodów uaktywniła się.
Przykro było mi tego słuchać bo nadal przed oczami mam moją biedną Tuśkę. :cry:
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”