[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

pierwsza rzecza, ktora zrobilam dzisiaj 'rano' po przebudzeniu, bylo zamkniecie diabelka w klatce i wypuszczenie mef i kidy... druga rzecza, ktora zrobilam dzisiaj 'rano' po przebudzeniu, bylo zdanie sobie sprawy, ze terrarium mojej pajeczycy jest puste...

to byl chyba najgorszy 'poranek' w moim zyciu... w panice zaczelam wolac mef, ale ona nie przybiegala... uslyszalam, ze jest za glosnikiem... zobaczylam, ze ma wsciekla minke i dziwnie podskakuje... zza szafki wystawala pajecza noga...

blyskawicznie schwycilam mef, naciagnelam na pizame sweter i spodnie, nie wiazalam nawet glanow i pobieglam do weterynarza... mefit nie wygladala na umierajaca, ale zawsze istnialo ryzyko, ze pajeczyca ja ukasila... moze i jej jad nie jest mocny (porownywalny z jadem pszczoly), ale przeciez szczurka jest taka malutka... :( mefit dostala jakis zastrzyk-antidotum - nie pytalam o nazwe, ale wieczorem idziemy na kontrole, wiec sie doinformuje... mam teraz trzymac ja w cieple i obserwawac... na szczescie zachowuje sie calkiem normalnie...

po powrocie musialam pozbierac jakos moja biedna dziewczynke... nie wyglada za dobrze... jedna nozke ma zmasakrowana, druga nie moze ruszac... jesli przezyje, nozki zregeneruja jej sie i nie bedzie problemu... wlasnie - jesli... :( na podlodze byly slady jej krwi... planke krwi ma tez na odwloku - mam nadzieje, ze to nie rana... siedzi teraz biedna skulona w kacie... oby jakos dala sobie rade...

dlaczego ten temat w tym dziale? a tak na wszelki wypadek... zbliza sie lato, osy i pszczoly otwieraja zaspane oczka po zimowym odpoczynku i juz niedlugo zaczna pojawiac sie w otoczeniu naszych ogonkow... podam nawze tego specyfiku, a moze kiedys komus to pomoze...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: IVA »

Przykro mi :cry: Mam nadzieje, że z dziewczynkami będzie wszystko ok.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: lajla »

nie wiem ktorej dziewczynie barzdej wspolczuc...
mam andzeje ze z nozkami bedzie dobrze
bo cos mi sie zdaje ze mafi jest za szybka i za bystra... zeby dac sie pogryzc
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

kiedy ja lapalam, pajeczyca byla troche zaplatana w kable i odwrocona do mef odwlokiem... pogryzione ma tylko tylne nozki... ale kiedy na chwilka wpakowalam mef do klatki (zeby sie ubrac), ona tak dziwnie prychala, podskakiwala i nerwowo myla pyszczek lapkami... po prostu wolalam nie ryzykowac... w tej chwili wydaje mi sie, ze jednak jej nie ukasila, ale na pewno zastrzyk z antidotum jej nie zaszkodzi...

a co do szybkosci... hmm... kiedys chcialam sprowokowac moja pajeczyce do zjedzenia martwego swierszcza... musialam ja mocno rozdraznic... jej atak byl tak szybki, ze nawet go nie zauwazylam - tylko niezywy swierszcz na pensecie gwaltownie sie poruszyl... :/ na szczescie naprawde dlugo musialam ja zloscic, zeby w koncu probowala ukasic... tn gatunek zdecydowanie woli ratowac sie ucieczka...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
klakier

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: klakier »

krwiopijko nie zapominaj że szczury to bardzo ciekawskie zwierzaki i mógł natarczywie nękać pająka!!!!
ale z drugiej strony szczur sie powinien instynktownie bać pająka!!!
ps życze powrotu do zdrowia obu zwierzakom!!
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: zmijka24 »

musze przyznac ze nie mialas wesolo podziwiam za spokoj i szybka reakcje na pewno wszystko sie dobrzez skonczy!!!!
zycze szczescia iz drowia dla obu pań:)
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

dziekuje bardzo... zyczenia przekaze... :) na razie mef spokojnie sobie spi, a pajeczyca odpoczywa... doinformowalam sie troche w sprawie odbywu i wyglada na to, ze rzeczywiscie bedzie dobrze... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: Ania »

trzymam kciuki za obie dziewczynki - szczurka już w "dopbrych rękach" pozostaje więc życzyć Twojej pajęzycy jak najlepiej.

A co do os - wyobraźcie sobie, że nasz George niezwykle w osach się lubuje - nie ma szans na użądlenie, szczury, gdy wyczują w sobie instynkt drapieżbnika zachowują się niesamowicie. Potrafią złapać owada w ułamku sekundy - nasz George złapał osę, ścisnął ją tak, że wypłynęło żądło i ... spałaszował odwłok. Coś niesamowitego.
Podobnie - myślę - było u Ciebie krwiopijko...szczurzyca nie zagryzał i nie zjadła pająka z 2 powodów zapewne
- pająk był za uży, żeby dał się zjeść od razu
- szczura potrzebowaa więcej czasu a Ty jej przeszkodziłaś... :/
Dobrze, że tak szybko znalazłaś obydwie dziewuchy bo - jak przypuszczam - pająk nie miałby szans :(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

ja tez tak sadze... mef miala mine urodzonego mordercy... :twisted: ale tez miala szczescie, ze pajeczyca nie miala wiekszej mozliwosci ataku... teraz na szczescie mam pewnosc, ze z mef wszystko w porzadku (uff... :D)... :) tylko zaplacic 40 zlotych mi pozostaje... :roll: :wink:

przy okazji - wpadlam na forum terrarystyczna dowiedziec sie, czy moge jakos pomoc mojej pajeczycy... opisalam cala sytuacje... jeden z odwiedzajacych skonemtowac ja: 'u biedna'... ja na to: 'ktora? :>'... tutaj odzywa sie inny koles: 'A jak myślisz?? która?? Szczury traktuje sie jak zwierze karmowe(tak jak robaki). Natomiast Pająk to ogromna strata:('... gdybym miala tego chloptasia w zasiegu reki, spedzilby nastepna godzine na zbieraniu swoich zebow z podlogi... :evil: :evil: :evil:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: CIAPEK »

to tak na wszelki wypadek nie wypuszczaj szczura i pająka razem.

Nie wiem skąd mógł Ci przyjść do głowy taki pomysł.
Masz większą wiedzę ode mnie podejrzewam, a dokonałaś taki manewr :|
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

zapewniam cie, ze pajaka z terrarium w ogole sie nie wypuszcza - dla niego to stres, a poza tym wilgotnosc powietrza jest za niska... jak ona z niego wylazla? nie mam zielonego pojecia... :/ ma 30cm wysokosci, a przy sciankach nie stoi nic, po czym moglaby sie wspiac... poza tym bylo przykryte ... no nic, jako ze wszystko dobrze sie skonczylo, pozostaje mi kupic na przykrycie terra kawal grubego i ciezkiego szkla...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: Angua »

zdecydowanie musisz czymś zabezpieczyc terrarium, bo z jednej strony pająk moze wyleżć, z drugiej szczuras wskoczyć tam (jezeli terrarium stoi na podłodze), 30 cm to nie jest wysoko. mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze, bo ja pająki też lubię ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: oliwi@ »

[quote="CIAPEK"]to tak na wszelki wypadek nie wypuszczaj szczura i pająka razem.

Nie wiem skąd mógł Ci przyjść do głowy taki pomysł.
Masz większą wiedzę ode mnie podejrzewam, a dokonałaś taki manewr :|[/quote]

CIAPKU czytaj dokładnie posty :) krwiopijka napisała że po obudzeniu się ZAUWAŻYŁA ŻE TERRARIUM BYŁO PUSTE (pisze to z pewną dozą przerażenie ;) )
więc wywnioskować z tego można że pajęczyca sama zwiała ;)
pmuch
Posty: 97
Rejestracja: czw lut 19, 2004 11:42 am

Paj?ki

Post autor: pmuch »

Widziałem w TV ostatnio program o ptasznikach - one w przypadku zagrożenia ocierają nogami o odwłok, rozpylając w powietrzu połamane kawałki swoich włosków. I te włoski latające w powietrzu w przypadku dostania się do oka/płuc sągroźne.
Może to dlatego Mef tak nosek ocierała, że jakiś wlosek jej do nosa wpadł?
Pozdrawiam
Paweł (z Petrą, Ginger, Agusią- niestety w pamięci :-(, i Darią)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PIERWSZA POMOC] ugryzienie

Post autor: krwiopij »

hmm... moja grammostola rosea teoretycznie nie powinna wyczesywac wloskow z odwolka (to lagodny gatunek i zanim probuja jakichkolwiek form obrony, najpierw stara sie uciec)... teoretycznie... :roll: mysle, ze raczej mef probowala ja ugryzc i sama wpakowala swoj ciekawski nochal w klujace wloski... :twisted:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”