Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Post autor: LaCoka »

Właśnie zauważyłam bardzo niepokojące objawy u mojej Hery, oto one:
-główka przekręcona w prawą stronę
-nadpobudliwość (nie zatrzymuje się nawet na chwilę, biega jak opętana)
-znosi ją w prawą stronę
-rozjeżdżają jej się łapki (zwłaszcza tylne)
-traci równowagę i spada ze wszystkiego turlając się (leży na boczku i robi, że tak to ujmę świderek, może ktoś kiedyś w ten sposób turlał się z górki)
-jej ruchy są chaotyczne
-sprawia wrażenie wystraszonej
-nie wydaje żadnych odgłosów
-momentami zamiast chodzić kładzie się na boczku i się podciąga łapkami
-bardzo szybko oddycha
-ma "rozbiegane" oczka

Przyznam się, że pobieżnie przejrzałam forum i kilka z tych objawów pasuje mi do zapalenia mózgu. Jutro oczywiście pędzę do weta ale chciałam zapytać czy znacie może jakieś sposoby żeby jej trochę ulżyć i ją uspokoić? Bo wydaje się być bardzo wystraszona swoim stanem ;/
A może podejrzewacie, że to jakieś inne schorzenie?

Jeśli zdublowałam temat to przepraszam ale jestem bardzo zdenerwowana i mogłam coś przeoczyć więc proszę o zamknięcie i skierowanie do istniejącego
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Post autor: susurrement »

coś neurologicznego zapewne.. zapalenie mózgu, albo może ucha?
tak czy siak - natychmiast do weta!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Post autor: Magamaga »

Objawy pasują mi do zapalenia mózgu. W tej chorobie ważny jest każdy dzień, więc jak najszybsza wizyta wskazana.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Post autor: Nakasha »

Może być zapalenie mózgu lub ucha, a może być wylew - jeśli już ma takie objawy, to trzeba iść do weta jak najszybciej, nawet za godzinę...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaburzenia równowagi, skręt głowy, nadopoudliwość

Post autor: LaCoka »

Mała dzisiaj czuje się już chyba lepiej. Byłyśmy u weta i dostała leki (na miejscu i do domu) i za 5dni mamy się stawić an kontrolę (w tym czasie mam ją cały czas obserwować).
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać nazwy leków jakie dostała i przepisać diagnozę Pani doktor :)
Dziękuję wam za odpowiedź :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”