Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
WhiteS2
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 14, 2011 5:23 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Jestem chory

Post autor: WhiteS2 »

Nie wiem gdzie szukać. Jestem z Kielc.
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Jestem chory

Post autor: Yaoja »

Ja też jestem teraz nieco chora, raczej zwykłe przeziębienie, i też mam czasem takie myśli, czy chłopcy się czasem nie zarażą, ale to tylko takie panikowanie, bo jak napisała noovaa, naprawdę niewiele bakterii czy wirusów potrafi przechodzić z jednego gatunku na inny i wywołać chorobę, a te co potrafią, to głownie same paskudy są. Ale i tak myję ręce zanim dam im jedzenie, jakieś minimum higieny jednak musi być ::) Poza tym mimo wszystko nie mam za bardzo możliwości, aby się do nich nie zbliżać czy nie wypuszczać na te same przestrzenie użytkowe xD bo sama niestety jestem.

A szczurka do adopcji poszukaj tutaj, na pewno jakiegoś znajdziesz ^^
-szczuromaniaczka-
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 28, 2010 12:58 pm
Lokalizacja: Marki / Warszawa

Szczury a ludzie - wirusy .

Post autor: -szczuromaniaczka- »

Mam pytanie. Czy szczur może się zarazić od człowieka infekcją wirusową .? Bo ja i mój brat jesteśmy chorzy i boje się że ogony mogą się ode mnie zarazić .. poza tym Buba jest po antybiotykach, a dzisiaj przyjeżdżają do nas 2 nowe szczurki :)
Ze mną: Raya i Asha
Moje aniołki :Kaja..[*]i Buba[*] ;(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: unipaks »

Nie trzeba więc teraz szczurków całować i pozwalać im na pocałunki :)
Ręce myć. Lekarstw bardzo przed nimi pilnować. ::)
A te nowe szczurki, skąd są? Dla pewności powinny odbyć kwarantannę, zanim pozwolisz Bubie na kontakt z nimi
( na ewentualność jakiegoś świerzbu, wszołów czy posiadanej - oby nie! - infekcji...) ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: Carlotta »

Ja mam zapalenie gardła i jestem na antybiotyku, dziś moja szczurzyca dobrała się do moich (za przeproszeniem) zasmarkanych chusteczek i teraz jestem przerażona bo boję się, że złapie przeze mnie choróbsko:((((
hiero-nim
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 21, 2012 9:18 pm

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: hiero-nim »

moja Nari zawsze zezerala moje chusteczki. to byla jedna z rzeczy, ktorych nie dawala sobie wyrwac. Ale nigdy nie zlapala ode mnie kataru.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: Tofcia »

mnie trochę w gardle drapie ale zazywam zapobiegawczo tymianek i podbiał. /czy szczurkom tez mogę to podać ??? chodzi o ten http://img2.doz.pl/product/47041/scale/250x250
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: Paul_Julian »

Szczurkom niepotrzebny. Jesli zaczną troszke kichac, to mozna dawac szczyptę vibovitu dla bobasów. Albo kroplę tranu codziennie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mogę zarazić szczura przeziębieniem lub grypą?

Post autor: Tofcia »

Nie kichają w ogóle tylko tak zapobiegawczo pytam. Przejdę się w tygodniu po tran i vibovit dla nich.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”