Czerwone siki?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kwiatek82
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 12:23 pm

Czerwone siuśki

Post autor: kwiatek82 »

Witam,
od ponad roku mam dwie szczurzyce. Wychowałam je od malego, slepego swtorzona (mialy isc na pokarm do weza, byly ledwo co owlosione- wykarmilam je)- teraz sa duze, łagodne, piekne i mądre.
Wczoraj zauwazyłam ze 1 szczurka zrobiła siku na polarek i mialy one kolor czerwonawy (takie zabarwienie rozowe). Nie wiem czy to mozliwe zeby mala ruje (wystepuje u nich rujka - cieczka jak u psow?)
zachowuje sie normalnie, je biega, szaleje, nie wyglada zeby byla chora.
prosze o rade czy to cos normalnego czy nalezy sie udac szybko do lekarza!
z gory dziekuje
Agnieszka

Przeniesione do odpowiedniego działu. /Agata
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 8:44 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: sauatka »

a co je?
znaczy, bo świniaki morskie po zjedzeniu buraka leją na czerwono :P
może jadła buraki?
kwiatek82
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 12:23 pm

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: kwiatek82 »

Właśnie juz od jakiegos czasu nie dostaly buraczka (tez o tym pomyslalam, moja swinka wlasnie sika na rozowo po burakach)
jedza ziarno, chlebek, owoce (jablka, banany itp) , warzywa (marchewke, ogorek zielony) rozne kolby, sianko
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: S. »

Jeżeli to nie porfiryna i nie po burakach (moje sikają na różowo po suszonych burakach), to lepiej idź do weterynarza.
Szczurzyce nie krwawią w czasie rui.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: Nina »

Pędem do weta! Krew w moczu to bardzo zły znak. Dobrze by było, gdybyś włożyła szczurke do dokładnie umytego, pustego pojemnika i spróbowała złapać troche siuśków, a później zaniosła do badania (ja zawsze badam z lab. w szpitalu, już patrzą tam na mnie jak na wariatke)
Trzymam kciuki aby skończyło sie na piasku w nerkach, nie tak jak u mojej Heidi która ma niewydolność nerek :(
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Fucking Princess
Posty: 32
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:50 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: Fucking Princess »

Jeśli to nie buraki, to szybko do weterynarza!
I'm a princess...
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: Czerwone siuśki

Post autor: 'Asia »

Nina pisze: Trzymam kciuki aby skończyło sie na piasku w nerkach, nie tak jak u mojej Heidi która ma niewydolność nerek :(
Ja również trzymam... Moja Żaba dostała pod koniec swojego życia niewydolność nerek i krwawiła mocno z każdym oddanym moczem, bardzo długie leczenie nie przynosiło żadnych efektów, co doprowadziło w końcu do wewnętrznego wylewu i odeszła... :'( To były straszne tygodnie... I właśnie równo rok mija :(

Tak więc Kwiatku - jak najszybciej do weterynarza i mocno trzymamy kciuki za szczurę!!!
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
JKalodont
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 30, 2010 2:53 pm

Czerwone siki?

Post autor: JKalodont »

Moja szczurcia trochę posikała na czerwono i się wystraszyłam strasznie.
Czy przy cieczce szczurzyce brudzą i to był uznany przeze mnie czerwony mocz czy dzieje się coś poważnego?
Mała jadła samą karmę żadnych buraków itd.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czerwone siki?

Post autor: Magamaga »

Czerwony mocz może oznaczać ciężką chorobę - np. ropomacicze.
Nie ma czegoś takiego, jak szczurza cieczka.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czerwone siki?

Post autor: Cyklotymia »

http://www.apteo.pl/product/id/3748,urs ... zu-5-sztuk

Polecam mieć coś takiego zawsze w domu, na szybko można zrobić badanie i przekonać się czy w moczu nie ma białka i krwi (jak siadają nerki to się pojawia białkomocz i krwinkomocz/krwiomocz, chociaż to zależy czy zespół nefrytyczny czy nefrotyczny się pojawia), zawsze będzie już coś wiadomo.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czerwone siki?

Post autor: Paul_Julian »

To ja sie podłączę, bo już któryś raz zauwazyłem , że na półce sa bardziej czerwone siki. No i są takie tylko rano, więc to wygląda jakby to były takie poranne ciemniejsze siki. Jak którys przetrzyma w nocy i rano się zbiorą , człowiek tez tak ma :D
Dostały tez wczoraj buraczkowe chrupeczki, może to od nich ?

Zamierzam kupoić taki zestaw do badania moczu i sprawdzić im siuśki, tylko teraz pytanie - to jest zestaw dla ludzi. Czy te parametry "ludzkie" są takie same jak szczurze ? Znaczy, czy jesli na pasku wyjdzie np. za dużo białek czy cukru dla człowieka , to czy to oznacza , ze szczur ma tez za dużo białka/cukru ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone siki?

Post autor: StasiMalgosia »

Paul ja bym obstawiał na 100% że to wina buraczków :D nam kiedyś stracha napędziła marchewka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czerwone siki?

Post autor: Paul_Julian »

No własnie tez podejrzewam, ze to buraczki, nie pamiętam co jadły poprzednio, ale takie siuśki były tylko rano. Będę obserwować czy po następnych chrupeczkach tez tak będzie.
Ale swoją drogą zestaw bym chętnie kupił (warto mieć), tylko własnie mnie ciekawi, czy te parametry sie tak samo mierzy czy inaczej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone siki?

Post autor: StasiMalgosia »

z niebezpiecznych ważyw jest jeszcze szparag ale ten barwi na zielono :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czerwone siki?

Post autor: Paul_Julian »

Czerwone siki okazały się być po buraczku. Wczorajsza dawka chrupków buraczkowych zaowocowała dzisiejsza czerwoną kałużą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”