Czerwone siki?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone siki?

Post autor: StasiMalgosia »

to daj może buraczki i szparagi

brunatne siki to jest to

ale to już offtop :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czerwone siki?

Post autor: Paul_Julian »

Cyklotymia pisze:http://www.apteo.pl/product/id/3748,urs ... zu-5-sztuk

Polecam mieć coś takiego zawsze w domu, na szybko można zrobić badanie i przekonać się czy w moczu nie ma białka i krwi (jak siadają nerki to się pojawia białkomocz i krwinkomocz/krwiomocz, chociaż to zależy czy zespół nefrytyczny czy nefrotyczny się pojawia), zawsze będzie już coś wiadomo.
A ja znalzłem takie paski:
http://sklep.sigmed.pl/product_info.php ... ts_id=3930
Dla zwierząt, 100 szt. za ok. 75 zł. Może sa jescze jakies mniejscze, ale z tego co zrozumiałem, to sa tam opisane zwierzaki (pewnie nie wszystkie). Na pewno normy są inne niż u ludzi.

Tu sa tansze ( nie wiem czym się różnią, może firmą ) http://sklep.sigmed.pl/product_info.php ... ts_id=7058
I jeszcze taką tabelę znalazłem:
http://www.elabmed.pl/wetref.pdf
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
miloska
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 17, 2011 7:16 pm

Re: Czerwone siki?

Post autor: miloska »

Witam. Ostatnio zauważyłam, że siuśki moich szczurasków są lekko pomarańczowawe... do jedzenia daję im taki czerwony granulat Versele Laga Rat Complete, czy to przez niego?
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Czerwone siki?

Post autor: Sissel »

Miloska, pewnie to od karmy. Ja bym się raczej nie denerwowała :)
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
Awatar użytkownika
miloska
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 17, 2011 7:16 pm

Re: Czerwone siki?

Post autor: miloska »

Dzięki, uspokoiłam się ;)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Czerwone siki?

Post autor: Rajuna »

Jeśli ktoś nie ma w domu pasków, a szczur sika na czerwono, to najlepiej wziąć białą (!) chusteczkę higieniczną, papier toaletowy albo ręcznik papierowy i zamoczyć w siuśkach. Mocz zabarwiony od karmy (buraków, marchewki czy czegokolwiek innego) będzie po wyschnięciu jednolity - różowy, pomarańczowy. Mocz z krwią po pierwsze zbrązowieje (hemoglobina się utleni - widoczne jeśli mocz ma intensywnie czerwony kolor), po drugie, zaschnięta plama będzie mieć kontur (jaśniejsza w środku obwiedziona cienką, czerwoną kreską). Dodatkowo w pojedynczych kropelkach (znaczeniu terenu moczem) będzie krwi więcej niż w moczu oddanym "na raz" (np po przebudzeniu).
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
niki199
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 24, 2012 9:03 pm

Re: Czerwone siki?

Post autor: niki199 »

Witam
no ja własnie zauwazyłam tez u mojej małej ze ma siuski różowawe.. Dałam jej kawałek marchewki i moze temu tak faktycznie. Poobserwuje co bedzie jak jej nie dam teraz jakis czas moze ???
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwone siki?

Post autor: unipaks »

Czasem w karmie są kawałeczki suszonego buraka i one też skutkują różowymi siuśkami; jeśli nie zachodzi taka możliwość, to spróbuj złapać nieco moczu do czystego pojemnika i daj do badania. Dobrze robi 1/3 saszetki Urinovetu, herbatka z żurawiny oraz sama żurawinka też. U weta trzeba by było sprawdzić, czy z nerkami ok ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Czerwone siki?

Post autor: Bandziornooo »

U mnie Kowalski sikał z krwią jakieś 2-3 tyg temu. Dostał 2 zastrzyki, oraz Enrobioflex 6 dni. Objawy ustapiły, jednak od paru dni widzę że nadal sika z krwią. Zrobiłam USG, wyszło że nerki są czyste, pęcherza nie było widać bo go opróżnił. Dzisiaj dałam mocz do zbadania metodą paskową i wszystko było w normie, ph, cukier, krwi brak, jedynie białko i (nie jestem pewna na 100%) leukocyty? podwyższone. Kowalski je, pije i załatwia sie normalnie. Przeziębić sie nie miał jak, zjeść czegoś trującego itp, lub buraków, marchwi nie mógł. Wet stwierdził że to może być wina gruczołu krokowego i potrzebna jest kastracja. Jestem umówiona na jutro na 10:00 na zabieg. Nie mogłam nic w wyszukiwarce znaleść na ten temat, dlatego pytam mądrzejszych i bardziej doświadczonych głów czy już się spotkały z takim przypadkiem?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Czerwone siki?

Post autor: Żana »

Cześć podaje mojej nusi karme vitapolu i vitakraftu.czasem marchew migdały.dziś zauwazylam lekko rozowy mocz co zrobic ?;((( jest na antybiotyku bo miala katar i kaszel.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwone siki?

Post autor: unipaks »

Drogą eliminacji, powybieraj z karmy kawałeczki buraka, marchwi itp; daj natki pietruszki, herbaty z żurawiny albo taką suszona bez cukru, spróbuj złapać jej mocz raz i drugi, czy jest czysty.
Antybiotyk i tak już dostaje, przy kontroli możesz kupić ze 3 saszetki Urinovetu jakby problemy się utrzymywały, a jak będzie krew w moczu, to wet i tak pewnie zleci badanie krwi i dokładnie go przebada dla wyjaśnienia.
Mam nadzieję, że to tylko po buraczkach :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Żana
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Czerwone siki?

Post autor: Żana »

Po wizycie u weta też podejrzewa że to przez jedzenie. idioci piszą owoce 10% i warzywa 10%.. a ty człowieku domyśl się czy tam jest burak. ma lekka biegunke i różnego koloru stolce. mam podawać jej lakcid. Także mam nadzieje że po cieżkim antybiotyku już bd dobrze.:)
Awatar użytkownika
fajcia
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czerwone siki?

Post autor: fajcia »

Czy u starych szczurów (prawie 3 latka) ciemne siuśki (brązowawe) są powodem do obaw? Tzn wydaje się jakby to był jakiś mocz z kałem...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwone siki?

Post autor: unipaks »

Jeśli to nie efekt kolorowego jedzenia, to dobrze byłoby jak najszybciej zrobić badanie moczu; daj pić, natkę pietruszki (jak zechce zjeść korzeń to też), umieść w wyszorowanym i przepłukanym przegotowaną wodą transporterze/pojemniku; mocz zlej do czystego pojemniczka). Jeśli to infekcja dróg moczowych, wet da właściwy antybiotyk i osłonę.
Trzymam kciuki, żeby to nie było jednak nic poważnego
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
fajcia
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czerwone siki?

Post autor: fajcia »

Eh to niemożliwe z każdego jednego pudełka wyskakuje w ułamki sekundy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”