Nie wiem jak podawać!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Andzik
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 05, 2011 10:31 am

Nie wiem jak podawać!

Post autor: Andzik »

Byłam dziś ze szczurem u weterynarza ma katar i lekkie szmery w płucach dostałam tabletki unidox solutab i karteczkę na której jest napisane :
1/4 tabletki rozpuścić w 5 ml wody ciepłej
1 kreska strzykawki 5ml (0.2ml)

czyli mam rozrobić całą strzykawkę i podawać tylko jedną kreskę dziennie ?
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Biała »

do strzykawki nabierasz 5 ml... w tym rozpuszczasz dabletkę ( np w szkalnce ;) ) póżniej wszystko znowu do strzykawki :)

I codziennie jedna kreska z tej strzykawi ( przez 5dni) na np łyżeczkę i do pysia jak niedobre to np do gerberka :)
Andzik
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 05, 2011 10:31 am

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Andzik »

Dzięki bo nie za bardzo to zrozumiałam ;p
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Paul_Julian »

Dawkowanie unidoxu :
Na zwierzatko pół kilowe zalecana dawkowanie to 2,5 mg dwa razy dziennie
2,5 mg to 1/40 100mg tabletki Unidox. Do 1/4 tabletki dodać 1 ml wody. Odpowiednią dawkę dać do malej porcji mokrego jedzenia (np gerberek) i przypilnowac aby zwierzatko zjadlo calosc przygotowanej porcji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Biała »

hmmm Paul ale Twoje dawkowanie nie zgadza się z zaleceniami weta podanymi przez Andzik..więc sama nie wiem....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Paul_Julian »

Ja takie dawkowanie dostałem kiedyś od Merch, takie jest na Ratguide, więc wrzuciłem. Prawdopodobnie wet dał najmniejszą możliwą dawkę. Zawsze można pózniej skonsultować z wetem.

Własnie sprawdziłem w Ratguide tu : http://ratguide.com/meds/antimicrobial_ ... ycline.php i dawkowanie jest :
Dosage Recommendations
2.5 mg/kg , PO , q12hrs, 14 to 30 days
5 mg/kg , PO , q12hrs, 14 to 30 days when used in pneumonia
or
2.5 mg/lb , PO , BID (as recommended on RMCA Drug Chart)
or
100 mg capsule in 4mL water/fresh daily = .10mL/lb for 14 to 30 days (as recommended on RMCA Drug Chart)
or
2.5mg/lb to 5mg/lb BID


PO- dopyszcznie
q12h - co 12 godzin
BID - 2x dziennie
lb - funt = 0.45 kg
http://ratguide.com/meds/reference/conv ... ations.php
http://www.rmca.org/Articles/dchart.htm
http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Biała »

No nie mam pojęcia, ale ja bym sama nie ryzykowała dawkowania...jeśli miałabym zaufanie do weta...
Andzik
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 05, 2011 10:31 am

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Andzik »

mała waży 120g i taką dawkę wyliczył jej weterynarz więc wolę tego nie zmieniać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Paul_Julian »

Andzik, nie zmieniaj nic bez wiedzy weta.
Biala, absolutnie nie chodziło mi o to, zeby coś zmieniać, tylko można wetowi pokazać , ze jest takie szczurze dawkowanie :)
Tylko Doxy sa bardzo silnym lekiem, nie lepiej zacząc od czegoś lżejszego ? Biseptol chyba jest lżejszy, na enro pewnie jest za malutka :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: lavena »

Z tym rozpuszczaniem... jak pytałam mojej wetki to powiedziała że to nie może być tak że rozpuścisz tabletkę i to w takim stanie stoi przez parę dni i z tego dawkujesz. Lek powinien być rozpuszczany na świeżo lub podawany w proszku.
Ja rozgniatałam tabletkę, dzieliłam na cztery a potem każdą cześć na odpowiednią ilość aby zgadzała się dawka.
I taką sproszkowaną dodawałam do gerberka.

A druga sprawa że na ulotce Unidoxu jest napisane aby tabletkę rozpuścić w minimum 50 ml wody. Nie wiem czy jest to po to żeby się z człowieka lepiej wchłaniało czy z samą rozpuszczalnością leku, w każdym razie wolałam nie ryzykować.
Andzik
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 05, 2011 10:31 am

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Andzik »

biseptol w domu posiadam również

w 50 ml to chyba całą się rozpuszcza a nie 1/4

dzięki za informacje że nie może stać kilka dni taki lek
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 16, 2008 11:00 pm

Re: Nie wiem jak podawać!

Post autor: Biała »

A mnie się wydaje, ze to wszystko zalezy od weta ;)
U nas zaawsze kaze dr wszystko od razu rozpuszczać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”