[RANY] dzikie mięso

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

[RANY] dzikie mi?so

Post autor: nitka »

U mojej szczurki na nodze uroslo cos, od czasu skaleczenia. Wet powiedzial, ze to dzikie mieso i ze lepiej z tym nic nie robic. Ale to mnie niepokoi! Wydaje mi sie ze to robi sie coraz wieksze. Ktos juz mial podobny problem? Co mam zrobic?
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[RANY] dzikie mięso

Post autor: Goś »

hmmm a w ktorym to jest dokładnie miejscu?? Czy może z tyłu tylnej łapki w miejscu na którym szczurcia się opiera jak siada??
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: ania85 »

a ja mam może śmieszne pytanie - ale co dokładnie lekarz rozumie poprzez okreslenie "dzikie mięso" :?:
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: Beeata »

Moj pies mial kiedys dzikie mieso po ugryzieniach od kleszcza . Bedzie sie powiekszalo jesli sie go nie usunie ,w kazdym razie mojemu psu roslo . Usuniecie go nie jest skomplikowanym zabiegiem ,tyle ze trzeba to wyciac i zaszyc .Nie wiem jak wyglada to u twojego szczurka bo u mojego psa wygladalo to nieapetycznie , chropowata narosl ,czerwonawa ...taka bleeee:)

a tak w ogole to przejdz sie jeszcze do innego weta z tym,nie sugerujac diagnozy!!!
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: nitka »

Goś, jest to właśnie w tym miejscu :/
ania85, nie wiem co on przez to rozumie, tak mi powiedział
Beeata, to czy usuniecie jest skomplikowanym zabiegiem czy tez nie tego nie wiem, wet powiedzial, ze szczura trzeba bedzie uspic i znieczulic bo inaczej sie tego zrobic nie da a wtedy grozi to tym, ze szczur sie nie obudzi i dlatego tez, powiedzial, zeby lepiej z tym nic nie robic
Ale racja pojde jeszcze do jakiegos innego.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[RANY] dzikie mięso

Post autor: krwiopij »

nitka, skad jestes? moze uda sie znalesz w twojej okolicy jakiegos szczurnietego weterynarza?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
eme
Posty: 150
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:42 pm
Kontakt:

eme

Post autor: eme »

Słuchaj... może to zabrzmi nieapetycznie, ale ja sama też kiedyś miałam "dzikie mięso". Raz operowano mnie, cholerstwo odrosło. Potem zamiast do chirurga wybrałam się do dermatologa. Babka wypisała mi receptę - w aptece musieli zrobić, to nie był gotowy lek. Była w nim (chyba) laseczka lapisowa... cholera, nie do końca pamiętam jak to się nazywa ale chyba jakoś tak... Po posmarowaniu natychmiast skóra czerniała (a płyn był bezbarwny). Może pójdź zamiast do weta, do dermatologa. Mi zagoiło się i nie musiałam mieć ciętej bez sensu nogi...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[RANY] dzikie mięso

Post autor: Ania »

Jeśli czerniała i był taki skład jak piszesz oznacza to, że dzikie mięso zostało po prostu wypalone (taki sam skład ma sztyft na kurzajki i też wypala pozostawiając czarny ślad, który potem odpada po zregenerowaniou wewnętrznych warst skóry). Obwaiam, się, że przy zlizaniu mogłyby wystąpić ogromne komplikacje.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: Beeata »

Dzikie mieso musi byc bardzo dokladnie wyciete poniewaz faktycznie moze odrosnac . To jest chyba rodzaj nowotworu.Poniewaz asystowalam przy zabiegu mojego psa(ktos musial pomagac wetowi a byl sam) widzialam ze wycinal ciut dalej niz na pozor by sie wydawalo . Rany goily sie bardzo ladnie ,pies szwy sam sobie wyjal po kilku dniach .Faktycznie zabieg robiony byl pod narkoza .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: nitka »

jestem z Lubina, nie mam pojecia czy gdzies tutaj jest jakis dobry szczurzy wet. Wiem natomiast gdzie jest zly szczurzy wet, dzieki ktoremu stracilam dwa szczurki, dlatego tez boje sie, ze wycinania moja szczurka moglaby nie przezyc (oczywiscie nie u tego weta co tamte, ale u innego - roznie to bywa)
A o robieniu czegokolwiek nie uspypiając nie ma mowy, szczurka jest zbyt agresywna.
Płyn na kurzajki? To ma ostry nawet zapach a co dopiero smak - szczurka z pewnoscia bedzie chciala to zlizac :/
Wydaje mi sie, ze tu zaden inny lekarz nie pomoze, tylko weterynaryjny, bo ktory bedzie wiedzial co moze zaszkodzic gryzoniowi?
nitka
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 13, 2004 2:23 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: nitka »

napisalam maila do tego weta ze stronki (adres jest w ktoryms poscie), moze oni tam beda wiedziec, moze wystarczy czyms posmarowac, zeby przynajmniej to juz nie roslo.
Jak obserwuje zachowanie szczurki to nie widze, zeby jej to w czyms przeszkadzalo, wyglada to nieciekawie ale lepiej zeby juz tak zostalo niz narazac ją na smierc.
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: Golo »

Ja dostosował bym się do porad weta bo sam nie mam koncepcji
SZCZUROman
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[RANY] dzikie mięso

Post autor: oliwi@ »

skoro nie masz koncepcji... to po co piszesz, skoro to i tak nikomu nie pomoże :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”