[PARALIŻ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
acmichal

[PARALIŻ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: acmichal »

Jeden z moich szczurów ma sztywny, zgarbiony tułów i biega na dziwnie wyprostowanych nogach (jakby na szczudłach) .Boję się tego bo mój ostatni szczur który to miał zdechł.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PARALIZ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: Ania »

Napisz dokladnie w jakim wieku jest szczur, kiedy wystapilo to zjawisko i czy biega tak non stop czy tylko w szczegolnych sytuacjach (np po wyjeciu go z klatki) itp.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
acmichal

[PARALIZ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: acmichal »

Ma 2 miesiące ,zauważyłem to kilka dni temu. Garbi się i sztywnieje tylko gdy ma okazję się rozpędzić po prostej linii czyli gdy wypuszczam go na podłogę albo meble. Możliwe że niepotrzebnie podniosłem alarm bo ten przypadek jest dużo mniej drzastyczny od poprzedniego a mój szczurek zachowuje się normalnie i nie ma żadnych niepokojących oznak prócz tego dziwnego biegania.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PARALIZ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: Ania »

Wyglada to na zwyczajny strach. Szczury przy styku z obca czy nie do konca przez nich poznana powierzchnia chodza w charakterystyczny sposob, ja to nazywam 'na paluszkach' bo doslownie tak wuglada, sa wyprezone w gore , lapki maja sztywne, prawie ich nie uginaja i chodza praktycznie opierajac sie na pazurkach.

Jesli zwierzak zachowuje sie w ten sposob tylko poza klatka oznacza to, ze nie przyzwyczail sie do otoczenia. Czesciej go wypuszczaj to na pewno strach szybko mu minie.

Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
acmichal

[PARALIZ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: acmichal »

Wiem co masz na myśli , ale to nie to. Puszczałem ją w te same miejsca dużo razy i dobrze je poznała. Może po prostu nie umiem dobrze opisać tego. Jeśli ktoś zna chorobę związaną z garbieniem się , niech się odezwie . A poza tym jeśli sytuacja się pogorszy to po prostu pójdę do weterynarza.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PARALIZ] sztywny tułów, wyprostowane nogi

Post autor: Ania »

Nie wiem, czy ktos na forum (nawet weterynarz) bedzie w stanie podc Ci nazwe choroby nie widzac zwierzaka, tym bardziej, gdy zaznaczasz, ze 'moze zle opisales'.

Polecam wybrac sie do weterynarza ZANIM sie pogorszy. Im wczesniej - tym latwiej i szybciej leczyc. Nie czekaj - jesli to objaw choroby to zwierze sie najnormalniej w swiecie meczy. Szczegonlnie, ze poprzedni szczur zdechl Ci majac identyczne objawy.

Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”