GUZ !!! Proszę o pomoc.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

Bardzo dziękuję za wsparcie.

Chciałam sprostowac posta Szczurzycy.
Z początkiem 2011 roku zaadoptowałam Maję miała NIBY 3 miesiące i facet chciał się jej perfidynie pozbyc albo dac wężom na pokarm, więc ją zaadoptowałam, ale to nie było z tej strony szczury.org
Parę dni potem Maja urodziła mi kilka ślicznych kluseczek, szukałam pomocy oczywiście na szczury.org.
Nie byłam na to wszystko po prostu przygotowana, więc klatka też nie była zbyt wielka, mierzyła ok.80x80x50 (coś koło tego).
Ściółka to był granulat drewniany i był ZAWSZE rozłożony na 2/3 powierzchni klatki, bo 1/3 to zazwyczaj były szmatki czy ręczniczki aby maluchom było ciepło. Jeśli chodzi o karmę zgodzę się, że to nie była Versele Laga, ale NIGDY to też nie było badziewie typu Vita Craft, ale JR Farm czy Tima Rattima, chociaż najczęściej to pierwsze. Oprócz karmy szczurki zawsze miały suchy chleb, owoce, warzywa, białko czy też gerberki ITD. ITP.
Szczurki były na kontroli u weta i wszystko było bardzo dobrze. Z sierścią również nie było prolemu, nie mam pojęcia czego Szczurzyca tam się doszukała. Szukałam domków dla szczurków, większosc ludzi była z Krakowa lub z okolic, dlatego umówiliśmy się tak że Szczurzyca przyjedzie po szczurki i je tam porozdaje tym osobom co były chętne, zanim oddałam szczurki rozmawiałąm z tymi ludźmi, czytałam ich posty o ich szczurach dlatego wiem że szczurki poszły w dobre ręcę.
Parę szczurków oddałam w Katowicach, z niektórymi ludźmi mam do kontakt do dzisiaj i szczurki mają się dobrze.
Ja w owym czasie zostawiłam sobie właśnie jednego szczurka z miotu, była to Sisi. Sisi urodziła się z wadą przedniej łapki i była odrzucana przez rodzeństwo, tylko Maja ją akceptowała. Wydaję mi się, że Sisi była samotniczką, choc szczury to zwięrzęta stadne... to ona zawsze odstawała od grupy, ciągle w klatce były jakieś bójki między nią z jej rodzeństwem. Sisi ciągle trzymała się na uboczu albo siedziała po kątach z dala od swojego rodzeństwa... Gdy rodzeństwo słodko spało razem ze sobą, to Sisi spała sobie po drugiej stronie klatki. Dlatego postanowiłam, że tylko ją sobie zostawię i tak sobie żyła u mnie.
Ale była naprawdę ukochanym szczurkiem. Była przede wszystkim bardzo spokojna, nigdy nie zrobiła żadnej szkody, była bardzo przytulna...
Teraz mam nadzieję, że jest w Szczurzym Raju, że jest jej dobrze i że już nie cierpi i że nic ją nic nie boli, i że jest zdrowa.


Moje postanowienia na najbliższy czas:
Pozbierac się po stracie Sisi.
Nie adoptowac na razie żadnych szczurków. Nie chcę żeby podobna sytuacja się powtórzyła, że trzeba leczyc szczurka a funduszy brak na takie leczenie... Dlatego "najbliższego" towarzysza zamierzam zaadoptowac dopiero gdy skończę szkołę i będę na swoim.
I gdybym miała adoptowac to przynajmniej 2 szczurki.


Jeszcze raz chciałam wszystkim podziękowac za pomoc i za wsparcie.
Postaram się do końca listopada posprzedawac jeszcze parę rzeczy i odesłac Wam pieniążki :).


Odzwiedzę forum na tygodniu albo w weekend.


Dziękuję.
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

Ahh...zapomniałam sprostowac owe "inne klatki".
Jedna klatka to była od mojego króliczka, który miał wtedy 9 lat, był to króliczek miniaturka i mieszkał w pokoju u ojca.
Druga klatka to była właśnie ta 80x80x50.
Trzecia klatka, to była klatka (żeby nie skłamac była na pewno o 1/3 mniejsza) , którą zakupiłam gdy był najwyższy czas oddzielenia maluszków (samice od samców), z powodu iż samic było więcej to zostały z mamą Mają w większej klatce. Samców było 3 i zamieszkały na parę dni w tej mniejszej klatce, bo potem już Szczurzyca odbierała szczurki.
Jeżeli Szczurzyca dokładnie nie pamięta tamtejszej sytuacji nie powinna pisac głupstw typu, że oddawałam szczurki bo nie miałam na leczenie czy że miałam pseudohodowlę...Bo wcale tak nie było !!!.
I to tyle z tej historii.Hamaczki były w obydwóch klatkach.
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

Jutro wszystkim osobom, które mi pomogły odeślę pieniążki. Pozdrawiam.
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: Nietoperrr... »

Ja myślę,że to chyba niepotrzebne.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

Już wysłane :). "Zaleciałam" na pocztę całodobową :). Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękuję.
Szkoda, że wyszło jak wyszło.... ale trzeba życ dalej... Pozdrawiam :).

1. Ewa B. 15 zł
2. Iwona K. 20 zł
3. Agata G. 10 zł
4. Hanna M. 20 zł
5. Monika K. 20 zł
6. Karolina B. 15 zł
7. Maria K. 20 zł
8. Marzena A. 10 zł
9. Magda S. 20 zł
10. Justyna S. 20 zł
11. Tomasz S. 15 zł
12. Patrycja K. 15 zł
13. Radosław M. 20 zł
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: Eve »

Nie potrzebnie wysłałaś, może trzeba było - jak już się zebrała nie mała sumka - wysłać na jakieś inne ogony.
Ale .. szacun - Dotrzymałaś słowa .. to rzadko się zdarza. Ale jakie jest miłe że jeszcze są takie jednostki :D

Powodzenia Kati - wracaj kiedyś z innymi ogonami ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

:).
Pewnie i będę miała jeszcze kiedyś jakieś ogonki, bo to cudne stworzenia, szkoda że dużo ludzi ma do nich obrzydzenie nie wiedząc jakie potrafią byc przekochane :). Chciałabym miec jakiegoś ogonka, bo bardzo mi Sisi brakuje, ale trudno.... plan "zrealizuje" dopieroo kiedyś :) Jak ja sama będę w stanie zapewnic stałą opiekę weterynaryjną :).
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: Nietoperrr... »

Ech,trzeba było tą sumkę przeznaczyć na jakiegoś ogona w potrzebie,myślę,że nikt by się nie obraził.
Powodzenia kati!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
kati16
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 08, 2011 8:09 pm

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: kati16 »

czy wszyscy otrzymali przelewy ?:)
Na zawsze w moim sercu [*]... Sisi.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: madziastan »

Ja tak. Dziękuję... :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: spinka2430 »

Ja też. Dziękuję :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: mania85 »

Ja również dostałam pieniążki
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: Nietoperrr... »

Ja również dostałam.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: Hanka&Medyk »

Do mnie jeszcze idą ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: GUZ !!! Proszę o pomoc.

Post autor: ^Yuuhi^ »

do mnie też doszło :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Zablokowany

Wróć do „Inne / ogół objawów”