Problem z oddawaniem moczu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lucreatia
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 27, 2012 9:37 am

Problem z oddawaniem moczu

Post autor: lucreatia »

tzn. bardzo mało sika, w dodatku tak jakby z trudem. Przystaje na chwilę, jakby się napina i... nic, kropelka lub dwie. Poza tym wciąż wylizuje sobie genitalia, miejsce przy penisie jest aż zaczerwienione i skórka wokół nie schodzi się całkiem. Troszkę osowiały i apetyt jakby mniejszy. Proszę o radę, może jakieś sugestie. Dopiero wieczorem mogę iść z nim do weta. Jeśli to zakażenie układu moczowego, to ludziom się zakwasza mocz, np. wit. C, ale co ze szczurem? Pomocy...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z oddawaniem moczu

Post autor: noovaa »

Zarówno ludziom, jak i szczurom podaje się leki na takie dolegliwości i wbrew pozorom są one dość niebezpieczne.

Leczyć na własną rękę nie ma co, możesz zaszkodzić. Idź do weta wieczorem jak planujesz, być może poda antybiotyk. Jeśli zdiagnozuje to jako zapalenie układu moczowego, możesz dodatkowo podać urosept ( wspomagająco, nie zamiast antybiotyku ) i kupić w aptece sok z żurawiny. Na pęcherz dobra jest też natka pietruszki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
XombieBast
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 10:40 am

Re: Problem z oddawaniem moczu

Post autor: XombieBast »

Miałam podobną sytuację - w przypadku mojego szczura był to problem z kamieniami w cewce moczowej i (jak się później okazało) również pęcherzu moczowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”