Pomocy! Ona chyba umiera!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: unipaks »

U nas skrzywiony łepek był przy zapaleniu mózgu (chyba?) i antybiotyk pomógł, dostawała codziennie Baytryl. Witaminę B1 miała brać już cały czas
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Aviel
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 16, 2011 1:31 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Aviel »

Dzięki wielkie za wszelką pomoc. Na razie jest w miarę dobrze, w poniedziałek jeszcze wszystko załatwie dla niej i spróbuję ją doprowadzić do porządku =)
Ze mną : Śnieżka, Mishka
Za TM: Shanga (03.08.2011-30.12.2012), Zosia (01.07.2011-03.02.2013) [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Paul_Julian »

Napisz, która to pani wet i z której lecznicy była taka wspaniała, że póznym wieczorem zdecydowała sie pomóc :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Aviel
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 16, 2011 1:31 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Aviel »

Sylwia Skwira, wspaniała weterynarz leczy nasze inne zwierzęta. W Wałbrzychu nie ma specjalisty od gryzoni, ale jak widać jak ktoś się zna na fachu to da radę ;)
Ze mną : Śnieżka, Mishka
Za TM: Shanga (03.08.2011-30.12.2012), Zosia (01.07.2011-03.02.2013) [*]
Awatar użytkownika
Aviel
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 16, 2011 1:31 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Aviel »

Chyba już końcówka jej życia.. Leży, ma zamknięte oczka, popiskuje co jakiś czas.. Nawet nie mam jak jej ukrócić jej cierpienia.... :(:(:(
Ze mną : Śnieżka, Mishka
Za TM: Shanga (03.08.2011-30.12.2012), Zosia (01.07.2011-03.02.2013) [*]
Awatar użytkownika
Aviel
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 16, 2011 1:31 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Aviel »

Obrazek

Odeszła.. Shanga [*]
Ze mną : Śnieżka, Mishka
Za TM: Shanga (03.08.2011-30.12.2012), Zosia (01.07.2011-03.02.2013) [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Paul_Julian »

Przecież było już tak dobrze :(

Leć, malenka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: unipaks »

Szkoda, że jej się nie udało :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: majulina »

[*]
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Ms_House »

Zmartwiłam się, bo Moja Mała 3 dni temu zrobiła się bardzo ospałą, porfiryna ciekła jej z oczek, ciągle leżała.. Wczoraj poszłam z nią do weta, dostała trzy zastrzyki: baytryl, przeciwzapalny, przeciwbólowy. Baytryl ma do niedzieli. Dziś jest lepiej, jest nieco żywsza, ale dalej słaba. Je wszystko, co nie wymaga użycia łapek, podaje jej ze strzykawki wodę z miodem na przemian z wodą z jakimś proszkiem, który dostałam od weta [używam strzykawki, bo wolę mieć pewność, że cokolwiek wypiła]. Jak przeczytałam o chwilowej poprawie u Twojej Shangi od razu pomyślałam o Lulu. :( .
Shanga przynajmniej już nie cierpi.. :-[
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: akzi »

a kaszki nie zje ? gerberka ? przemielonej parówki u ciebie z buzi ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: unipaks »

Ms_House, napisz coś więcej o tym co jeszcze dało się zaobserwować; przeczytaj co napisałam w poście tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=32946#p930257.
Musisz teraz dawać jej płynne jedzonko, w razie czego wet poda kroplówkę z witaminami. Kciukam za twojego ogonka! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Pomocy! Ona chyba umiera!

Post autor: Ms_House »

Na szczęście Mała ma się coraz lepiej. :) Jest o wiele żywsza niż 3 dni temu. Dalej dużo odpoczywa, ale przynajmniej wychyla łepek z domku, kiedy ją wołam.
Co do jedzenia.. Ostatnio dostawała głownie jogurty/serki, bo była tak słaba, że nie próbowała nawet łapać w łapki stałych pokarmów i też nie miała siły, by gryźć coś twardszego.. Wczoraj podstawiłam jej pod pyszczek ser żółty i jadła wielkim apetytem, z tym, że musiałam jej go trzymać.
Widać, że odzyskuje siły, bo zaczyna pomagać sobie łapkami. Dziś zjadła zbożową poduszeczkę moczoną w ciepłym mleku. Kawałek brzoskwini w syropie też jej szybko poszedł. No i znów wrócił jej dawny nawyk wywracania miseczki z karmą dla szczurów. ;)

Co do objawów to ospałość, mała ruchliwość, obniżona temperatura o jeden stopień, brak zainteresowania jedzeniem, znaczne osłabienie, porfiryna z oczek i noska, u weta okazało się, że zaczęła jakieś dziwne kupki robić, tzn. prawie że czarne.
Dziś wet jeszcze sprawdził jej ząbki i są w porządku.
Jutro dostanie ostatni zastrzyk Baytrylu i mam nadzieję, że za 2-3 dni, będzie już zupełnie zdrowa. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”