Co robić?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
taniija
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 02, 2013 7:06 pm

Co robić?

Post autor: taniija »

Znajoma zostawiła mi w opiece szczurka (samiec, dorosły). Od sylwestra jest osowiały, apatyczny, prawie nie je, a dzisiaj zaczął popiskiwać. Kiedy wypuściłam go z klatki, aby sobie pobiegał, po prostu ułożył mi się na kolanach, do tego jakby szybko biło mu serce. Nie znam się na szczurkach, dlatego proszę o pomoc - czy ze zwierzakiem coś złego się dzieje?
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Co robić?

Post autor: majulina »

Tanija powodów jest bardzo wiele... po pierwsze jest sam. Po drugie nie ma tez jego właściciela, więc wszystko jest dla niego obce. Jest zestresowany na maksa. Poza tym co masz na myśli pisząc "popiskiwanie" niektóre odgłosy wydawane przez szczura mogą świadczyć o infekcji górnych dróg oddechowych. Dla pewności poszlabym do weterynarza. Jak nie znasz dobrze szczurka to nie ma co sie domyslać co mu jest, lepiej sprawdzić- osłuchać.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
taniija
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 02, 2013 7:06 pm

Re: Co robić?

Post autor: taniija »

Dziękuję, tak zrobię. Po prostu nie znając się na szczurkach nie chciałam niepotrzebnie panikować
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Co robić?

Post autor: majulina »

Nie ma za co. Myślę że warto od razu biec do lekarza, czasem już gdy pojawiają się odgłosy gruchania stan zwierzaka jest bardzo poważny.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Zwierzaczkom serce bije szybko.

Napisz skąd jesteś - może ktos jest z Twojego miasta i może obejrzec szczurka? Kup mu gerberka i daj do jedzenia, żeby sie nie odwodnił. Może nie je za bardzo, bo po prostu tęskni ? Tym bardziej, ze jest sam, a szczurki potrzebują szczurzego kumpla.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Co robić?

Post autor: majulina »

Julian mnie martwią jednak te popiskiwania. Ja wiem, że to może być moje osobiste przewrażliwienie, bo mam szczurzy szpitalik oskrzelowców w domu, ale jednak....

Dobry pomysł z tym aby ktos go obejrzał z forum :)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
taniija
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 02, 2013 7:06 pm

Re: Co robić?

Post autor: taniija »

właśnie wróciłam od weterynarza, okazało się, że szczurek miał jakieś zaburzenie neurologiczne plus infekcja oddechowa. dostał 3 zastrzyki, które będzie trzeba jeszcze dwa dni powtarzać.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Co robić?

Post autor: akzi »

mam nadzieje ze szczurek wyzdrowieje
a ty zastanów się całkiem poważnie nad towarzyszem dla niego, samotny szczur to bardzo nieszczęśliwy szczur, może jest mu źle czuje się chory a w nocy nie ma się do kogo przytulić ogrzać ? nie ma kto go poiskać ani troszkę rozruszać, ty śpisz a szczurek jest sam jak palec to dla niego dodatkowy mega stres
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
taniija
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 02, 2013 7:06 pm

Re: Co robić?

Post autor: taniija »

akzi - szczurek nie jest mój, więc taka decyzja niestety nie należy do mnie :( . Co do zdrowia szczurka: wczoraj po wizycie u weta trzymałam go na kolanach kilka godzin, owiniętego delikatnie w grubszy materiał (wydawało mi się, że jest jest chłodniejszy niż zwykle). Dzisiaj co prawda jeszcze trochę popiskuje i zatacza się na jedną stronę (czego nie zauważyłam wczoraj), ale jakby nabrał wigoru, zaczął jeść i pić :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Co robić?

Post autor: akzi »

może stracił temeraturę ? szczury wtedy sa osłabione.
może dziś tez go dogrzej troszkę
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co robić?

Post autor: Paul_Julian »

Dogrzewaj koniecznie. Jesli sie zatacza to faktycznie może być coś neurologicznego. Pewnie dostał steryd + jakis antybiotyk. jak będziesz u weta, to spisz jakie leki dostał.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”