Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xBUKAx
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:51 am

Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: xBUKAx »

Myślałam że nie żyje, ale widać że jeszcze oddycha bo się lekko unosi, nie wiem co mam zrobić. Weterynarz odpada bo jest święto. Położyłam go blisko kaloryfera żeby mu było ciepło. Jak go mogę ratować, POMOCY!
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: majulina »

Kaloryfer to nie jest zbyt dobry pomysl, bo sucho jest. Lepiej weż termofor albo do butelki plastykowej nalej ciepłej wody zeby go ogrzac. Trudno powiedziec co jest szczurkowi... Takie zachowanie moze sugerować szczerze mowiac najgorsze. Jak bedzie miał trudnosci z oddychaniem to mozesz z nim razem i z termoforem siedziec kolo otwartego okna zeby lepiej mu sie oddychalo.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: noovaa »

1. Spróbuj zrobić wody z miodem lub w ostateczności z cukrem i szczurka napoić, choćby strzykawką do pysia. To może go odrobinkę wzmocnić.

2. Jeśli da radę mu cokolwiek do picia wcisnąć, leć do apteki i kup nutridrink. To bardzo pożywny płyn, może pomóc dotrzymać mu do jutra. To się mrozi w kostkach, bo po otwarciu szybko się psuje.

3. Dogrzewaj butelką z ciepłą wodą.

Bez weterynarza nic więcej nie zrobisz. Jesteś pewna na 100% że żaden w mieście nie jest dziś otwarty ? Jakikolwiek. Niech by chociaż steryd podał.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: Ms_House »

Ja mieszkam w małym mieście, ale wet i tak dziś przyjmuje. Co prawda 3h, ale i tak możesz podzwonić po lecznicach. Póki nie będzie wiadomo, co mu jest niewiele mu pomożesz.. :(
xBUKAx
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:51 am

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: xBUKAx »

Dałam mu wody z miodem, narazie można tylko czekać. Weterynarz nie przyjmuje w ogóle w niedzielę a tym bardziej w święto.
xBUKAx
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:51 am

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: xBUKAx »

Od jakiś 5 minut, Ebony ma takie odruchy, że np. nagle podnosi łepek, ogon, itp. Nie wiem czy to dobrze czy nie. :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: Paul_Julian »

Trudno stwierdzić , podawaj wodę z miodem, jesli masz sklep który ma glukozę (w proszku, na dziale gdzie jest proszek do pieczenia, soda oczyszczona itd ) - powinna być w Biedronce, to kup glukozę. Rozcieńcz to z wodą, zeby było słodkie, i podawaj powolutku do picia. Taki letarg jest bardzo często spowodowany spadkiem cukru. Ale mogą być też inne przyczyny. Dogrzewaj koniecznie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: katkanna »

A jak się zachowywał wcześniej? Jadł? Jak poza tym wygląda - czy łapki ma zimne czy ciepłe? Jakieś niepokojące objawy - zmierzwiona sierść, ropa na nosku/oczach? Zrobiło mu się tak nagle czy było gorzej wcześniej?
xBUKAx
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:51 am

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: xBUKAx »

Więc tak, Ebony odeszła. Była u mnie niecałe 2 tygodnie. Teraz Kapturek zostanie sama. Nie ma jak sprzedawać w zoologu chore szczury.! Wyśmienicie. :/ ;(
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: emi2410 »

Bardzo mi przykro...

Dlatego nie powinno kupować się w zoologicznych, oni na tym zarabiają niestety. Adoptuj drugą szczurzycę tutaj na forum najlepiej, pocieszy Ciebie i Twoją osamotnioną szczurcię.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurek się nie rusza, ale oddycha, POMOCY.

Post autor: katkanna »

O rany, bardzo mi przykro. Dobrze, że chociaż przez ten krótki czas szczurka zaznała u ciebie miłości i opieki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”