Kastracja - do jakiego wieku?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NataliaW
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 21, 2012 6:44 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kastracja - do jakiego wieku?

Post autor: NataliaW »

Nie znalazłam odpowiedzi w innych tematach ( może źle szukałam, jeśli tak to przepraszam:) ) więc zakładam nowy wątek.

Jaka jest górna granica wiekowa dla kastracji szczura?

Poważnie zastanawiam się nad kastracją szczura ze względu na zdarzające się agresywne zachowania w stosunku do opiekunów lub innych szczurów ( nie ma tragedii, ale czasem nabzdycza sie troche za bardzo, brata potrafił czasem ciachnąć do krwi, zdarza mu sie też czasem nas udziabać do krwi jak strzela fochy czasem zupełnie bez powodu) oraz w celu potencjalnego przedłużenia mu życia (jego brat miał gruczolaka przysadki, a gdzieś czytałam, że znacząco spada odsetek zachorowań na różne nowotwory u kastratów).
To nie jest szczur, który musi być wykastrowany, spokojnie może żyć z innymi i bez tego. Młodym nigdy krzywdy nie zrobił, choć czasem się z nimi bije. Ale nie wiem czy za pare miesięcy nie pójdzie na ostre, bo chłopaki dorastają i moga przestać chcieć mu ustępować.
Nie mam wielkiego doświadczenia, bo on i jego brat (który niestety już nie żyje) byli moimi pierwszymi szczurami.
Kandydat do ciachania ma mniej więcej 1 rok i 4 miesiące. Nie wiem czy nie jest na to już za stary i ryzyko nie jest zbyt duże.
Czy powinnam zrobić wcześniej jakieś badania, by się upewnić, że nie będzie problemów?
Przyznam szczerze, że boje się, że się nie obudzi po zabiegu, który wcale nie jest mu do szczęścia niezbędnie potrzebny.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kastracja - do jakiego wieku?

Post autor: noovaa »

Jeśli nie ma konieczności to do 2 lat zakładając że szczur jest w dobrym stanie fizycznym.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kastracja - do jakiego wieku?

Post autor: Sky »

Najlepiej też wybrać gabinet, gdzie oferują narkozę wziewną, która jest mniej szkodliwa i daje mniejsze ryzyko powikłań po zabiegu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”