Szczur w stanie krytycznym

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

Szczur w stanie krytycznym

Post autor: czakira »

Moja Klara ma już rok i 7 miesięcy z czego od 10 miesięcy choruje i wszyscy się dziwią, że jeszcze żyje... Jest to szczur zawsze aktywny, raz miała krótki spadek aktywności ale ogólnie to kamikadze. Od 10 miesięcy ma chore płuca, wydaje dziwne dźwięki, ma chore serce - jest dwa razy większe niż powinno być. Była leczona w trzech lecznicach - gdy w jednej mówili, że nie dadzą rady już nic zrobić jechaliśmy do drugiej. Jest wychudzona, wyłysiała, jest ogólnie mniejsza od innych samic. Właśnie zauważyłam u niej guza na szyi wielkości ziarna grochu. Wiedziała, że coś się dzieje bo od paru dni przechylała głowę na tą stronę, i dzisiaj guz zaczął być widoczny. Parę miesięcy temu miała objawy zachwiania równowagi (może guz mózgu?), dostała leki obkurczające i jeszcze jakieś inne i jej stan się poprawił do znośnego stanu i był bez zmian aż do dzisiaj. Jutro idę z nią do naszego weterynarza ale wiem, że jeśli to nowotwór to nie ma szans na żadną operację bo na 100% w takim stanie nie przeżyje- a to pewnie przerzut z płuc czy mózgu. Mimo tego wszystkiego jest bardzo aktywna, reaguje na imię, ma apetyt (ale za nic nie może przytyć) , skacze po klatce i po łóżku. Już nie wiem co mam robić, serce mi się kraja jak widzę w jakim jest stanie, jaki ból najprawdopodobniej musi znosić ale jest tak żywa... Piszę to bo nie wiem co mam robić, czuję, że zmuszam ją do życia w cierpieniu a jednocześnie ona sama tak chce żyć... ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji ?
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: ewka »

Ja sama czekałam chyba do ostatniej chwili, bo trudno podjąć taką decyzję, ale moje szczurki były już bardzo chore i widać było, że cierpią. Musisz sama zdecydować, może z pomocą lekarza, bo znasz swoje zwierzątko i ocenisz czy już cierpi, czy jeszcze dać mu czas.
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: unipaks »

To może być ropień, którego kanał sięga ucha - wówczas to by tłumaczyło przechylanie główki. Albo niezależnie ropień na szyi, i jakaś infekcja uszka - dobrze dobrany antybiotyk mógłby wtedy pomóc.
Trzymam kciuki za ogonka :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jaśniepan Szczur
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 19, 2013 11:05 am
Numer GG: 8982258
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: Jaśniepan Szczur »

Wiem, że to trochę z grubej rury - ale u mojego Ciurasa guz mózgu został niemal całkowicie wyeliminowany sterydami (wiem, że to mało polecana terapia, ale pomogło - i to jak...)
Sterydy były stosowane przez 3 dni, następnie 5 dni przerwy, później: zastrzyk, 3 dni przerwy, zastrzyk, 3 dni przerwy - i tak 4 dawki. Pomogło :) bo przed kuracją szczur był w stanie niemal krytycznym. Utrafiona terapia.
Gdzie mieszkasz?
Szczury żywe klatkowe: Młoda, Ślepa, Mała, Legolas, dwie bezimienne paskudy.

Szczury glebowe ogrodowe: Ciura (2,2 roku, powikłania guza przysadki), Gruba (1 rok 10 miesięcy, obrzęk płuc - ciężkie powikłania pooperacyjne)
Awatar użytkownika
Jaśniepan Szczur
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 19, 2013 11:05 am
Numer GG: 8982258
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: Jaśniepan Szczur »

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że guz mózgu i guz na szyi to dwie różne sprawy... ale być może i tym razem dałoby radę uratować zwierzaka.
Szczury żywe klatkowe: Młoda, Ślepa, Mała, Legolas, dwie bezimienne paskudy.

Szczury glebowe ogrodowe: Ciura (2,2 roku, powikłania guza przysadki), Gruba (1 rok 10 miesięcy, obrzęk płuc - ciężkie powikłania pooperacyjne)
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: czakira »

dzięki za odpowiedzi :) to na 100% ropień- po nakłuciu w igle była biała mazista ropa. Z powodu tego, że dziewczyna o mało ducha nie wyzionęła nie został przecięty i wyczyszczony. Dostała jakiś silny antybiotyk, jutro idziemy znowu i będziemy kombinować . co nie zmienia faktu, że ogólnie z mózgiem też coś ma bo główkę przechyla od dawna .miała kiedyś sterydy wziewne na problemy z płucami ale nic nie dały. teraz jest źle - śpi na tym boku na którym jest ropień, zgrzyta zębami, ale ma apetyt i teraz się akurat myje więc zobaczymy co będzie rano. ona powinna być opisywana w książkach o szczurach - mimo takiego stanu wyrywała się masakrycznie i piszczała non stop.
napiszę jak przetną ropień jakimś cudem bo nie wiem czy takiemu szczurowi można dawać narkozę...
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

Re: Szczur w stanie krytycznym

Post autor: czakira »

Niunia jest już po zabiegu, nie powiem jak wyglądało to coś co miała w tym ropniu - łagodnie mówiąc obrzydliwie. mimo, że żyje na kredyt to nie żałuje, że przeszła zabieg bo jak mogłaby z tym żyć ? na razie kazali mi iść i za pół godziny po nią pójdę jak będzie już wybudzona. najważniejsze, że przeżyła ! zobaczymy co będzie dalej. sądzę, że za TM jej nie chcą i przeżyje wszystkie inne szczury...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”