Porażenie prądem !

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Porażenie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

Witam , wczoraj wieczorem wydarzył się nieszczęśliwy wypadek , a mianowicie jeden z moich szczurków ugryzł kabel ,którego kawałek wystawał zpoza osłonki . Po szybkiej akcji odłączenia prądu i ratowania ogonka , odrazu udałam się do weta .
Niestety maluchowi wypaliło prawie całą dolną wargę . Dostał leki przeciwbólowe , chyba sterydy i maść do smarowania pyszczka .Wet kazał pokazać się w czwartek na kontroli .

Jednak wet nie dał nic pozatym , stąd moje pytanie , czy moge podawać coś szczurkowi aby zmniejszyć ból , mimo iż póki co nie wygląda żeby bardzo go bolało.
I co najlepiej podawać małemu do jedzenia , rano dałam mu kilka chrupków kukurydzianych dla gryzoni , ale biedaczkowi ciężko je jeść więc rozmoczyłam je w mleku i dopiero trochę zjadł , ale chrupki szybko mu się przejadły. I nie mam pomysłu co mu podać aby nie zaszkodzić ranie ?
cvercetti
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: cvercetti »

U nas przebojem są płatki owsiane (zalane wrzątkiem, podane po ostudzeniu z paroma kroplami mleka).
Możesz spróbować z jakimiś gotowanymi warzywami, np marchewkę na miękko zrobić.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: unipaks »

Gerberki dla dzieci warzywne i warzywno - mięsne (można robić samemu albo kupić), różne papki ryżowe i td. Możesz podawać mu z palca albo, jeśli zechce, bezpośrednio do pysia stzykawką bez igły - daj mu najpierw powąchać pachnącą jedzeniem końcówkę, potem próbuj podawać z boku pyszczka, naciskając delikatnie tłoczek.U prawie każdego weta, bez szczurka możesz kupić saszetkę proszku Convalescence Support dla kota i sporządzać papkę z wodą, z dodatkiem innego jedzonka lub samą. Kosztuje zwykle kilka złotych, zawiera niezbędne dla zdrowia substancje
Wargę można smarować żelem na rany Solcoseryl żel; a jaką maść mu przepisał wet?
Życzę ogonkowi szybkiego zagojenia się rany; mam nadzieję że serduszko i inne organy nie ucierpiały
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

Tak myślałam ,aby podać małemu gerberki bądz jakieś ugotowane warzywa , ale wolałam się upewnić , czy nie zaszkodze małemu.
Co do mości to niestety nie pamiętam nazwy , ponieważ maść została zamówiona dopiero na dziś, więc receptę zostawiłam w aptece, a dopiero po 14 mam ja odebrać.
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Iguta87 »

Jeśli dostał steryd to nie powinno go boleć, bo ma on działanie przeciwbólowe i jest to lek o przedłużonym działaniu- powinien działać 7-8 dni- tak przynajmniej mówi mój weterynarz.

Jak się boisz że zacznie go boleć to obserwuj go a, jeśli przed planowaną wizytą u weta zobaczysz że coś jest nie tak, to się też nie zastanawiaj tylko idź wcześniej- mi się nieraz tak zdarzyło i zawsze okazywało się że słusznie się pospieszyłam.

unipaks napisała wszystko o jedzeniu które możesz podawać, ja polecam jeszcze rozgniecionego banana;) i koniecznie mieszaj Convalescence Support z czymś smacznym bo samo jest paskudne;)

Trzymam kciuki za malucha;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Hanka&Medyk »

Ze smacznego papkowatego jedzenia do rozrabiania jest jeszcze Sinlac, do kupienia np. w Rossmannie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: unipaks »

Tylko że smaczny Sinlac ma sporo cukru w składzie; także Nutridrink, i lepiej je stosować w sytuacjach naprawdę podbramkowych, kiedy szczurek nic już nie je i opada z sił.
Iguta, masz mocno rozpaskudzone ogony ;D ;) Convalescence nie jest wcale wstrętne, szczurasy jedzą dość chętnie, a u ol. Stanza się nawet rozsmakowała :D
Cóż, niektórym nie wchodzi nawet Lakcid ::) :P co szczur, to inne gusta; zawsze można przemycać, np dodając mleka zbożowe :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

Mały zjadł już trochę gerberka , a o 16 jadę kupić Convalescence Support .
Co do maści jet to FLUCINAR N , wet kazał smarować pyszczek 2 razy dzieńnie .Póki co jest dobrze mały jest wmiare aktywny i co jakiś czas chce wyjść z klatki , jednak większość czasu przesypia , co mnie nie dziwi .

Mam jeszcze jedno pytanie , ponieważ narazie oddzieliłam ogonka od reszty stadka , ponieważ boje się żeby ranka się nie zapaskudziła. Czy może lepiej żeby wrócił do towarzyszy?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: unipaks »

A może umieścisz go z jednym spokojnym w chorobówce nadzień, dwa? Daj tam czyściutkie ręczniczki papierowe białe, żadnej ściółki, żwirku itp żeby nie zainfekować rany, a z towarzyszem będzie radośniejszy, stres samotności opóźnia zdrowienie (więc gojenie też)
Sen to zdrowie, no i przez sen mniej boli. Ale z kumplem lepiej się śpi :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

hehe probelm w tym że żaden nie jest spokojny :) wszystkie mają ADHD .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: unipaks »

Może w chorobówce towarzysz nie będzie aż tak wariował? Chodzi o to, by nie był to szczurek agresywny; poparzony ogonek szybciej będzie zdrowiał niż w izolacji
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

Rozumien , ale narazie nie wygląda jakby domagał się towarzystwa , cały czas śpi i nie interesuje się kolegami .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porażnie prądem !

Post autor: unipaks »

Sama najlepiej zaobserwujesz, czy jeszcze odreagowuje ból i stres i dobrze mu robi spokój na boku, czy już brakuje mu ciepła drugiego futerka; niech nabiera sił bidulek :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Eskaaaa1 »

Chyba jednak wybrał mieszkanie z towarzyszami, ponieważ kiedy wyszedł na mały spacer strasznie chciał wejść do swojej klatki . Więc wyszorowałam całą klatkę wymieniłam wszystkie hamaczki i zamiast żwirku dałam zwykły ręcznik papierowy .
Razem z kumplami czuje się chyba lepiej, nawet próbował podjadać ziarenka .

Chciałam podziękować wszystkim za tak szybka odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Porażnie prądem !

Post autor: Iguta87 »

unipaks, właściwie to ja tym kotka odkarmiałam, i on mimo że ledwo żywy wyrywał się jak wariat i pluł na wszystkie strony ;) kosztowałam tego i szczerze mówiąc mi też nie podchodzi :P

ale może masz rację że ogony nie będą wybrzydzać, w końcu to stworzenia wszystkożerne ;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”