[UTRATA WAGI] nie chce jeść

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jeść

Post autor: Grygy »

Mam wielki problem...Hekto ostatnio zachorował, byłem z nim u weta, dostał zastrzyki, od 3 dni dostaje, i od tych 3 dni nic nie je, tylko pije i pije, i ma takie zapadniete boczki, i sie kiwa, i ja nie wiem co robic, bo już nie ma katarku ale ciągle nie je, i sie nie załatwia i kurcze co ja mam robic??? Bo wet też nie wie dalczego on nie chce jesc, dał mi olej parafinowy dla niego, ale on też tego nie hce pić, napił sie troche i koniec....pomocy :cry:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2004 10:20 pm przez Grygy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: krwiopij »

Grygry, musisz probowac przekonac go do jakiegos jedzenia... spojrz tutaj: http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/artykul06.htm... dajmu jogurt, kaszke, gotowane zoltko jajka, kawaleczek masla, gerbera... cokolwiek, na co moze miec ochote... karm go z palca - tak latwiej przekonac szczurka... jesli pije, do wody dodaj miod lub cukier (3 lyzeczki na pol litra)... to doda mu sil...

trzymam za niego kciuki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

Czyli to jest normalne ze nie chce jeść???
NO to lece go karmic...bo on tak chce jesc a nie che :(
ALe dlczego kurrcze dlaje nie chce jeść, skoro już łądnie wygląda, nie ma katarku, 3 dni bierze leki ....martwie sie o niego :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: krwiopij »

odmawianie jedzenia zdecydowanie nie jest objawem zdrowia... :( musisz przekonac go do jedzenia... inaczej bardzo szybko moze mocno schudnac i stracic sily... dawaj mu rzeczy jak najbardziej odzywcze... dobrze by bylo, gdybys zaopatrzyl sie w kaszke dla niemowlat - w kazdym spozywczym powinna byc... moje szczury bardzo ja lubia, a jest lekkostrawna i naprawde zdrowa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

no on już jest chudy :cry: juz mu wędlinke dawałem, whiskasa mokrego, zeby tylko coś zjadł, ale tak pomemła troszke i tyle....
No na dziś mu dam tej wody z miodem, bo bardzo dużo pije, a jak mam kaszke Nestle od 10 m-ca zycia o smaku truskawkowym to może być??? bo nie wiem :oops:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: krwiopij »

jasne, ze moze byc... jest bardzo dobra... postaraj mu sie ja podac... jak nie bedzie chcial, daj bardziej rozwodniona... bardzo wazne jest, zeby maly jadl i pil... inaczej nie bedzie mial sil do walki z choroba...

jaka jest diagnoza weterynarza? co dolega hektorowi?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

u mnie to jest ten problem ze mało kto przychodzi ze szczurmi do weta :( ja poszdłem do weta który sie najberdziej na tym zna, dostał zastrzyki, ale nie powiedział mi co mu dokładnie dolega, przeziębienie jakieś....bo miał katar straszny i taki był słabiutki
ok lece robić mu te kaszke, bo woda z modkiem mu srednio podchodzi :cry:
pozdrawiam
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

:( ech kaszka mu nie posmakowała :?
TEraz woda z miodem wróciła do łask...dobrze ze chociaż to pije, zobacze jak sie jutro bedzie czuł :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: krwiopij »

wiesz jakie dostal leki i w jakich dawkach? dobrze by bylo, gdybys sie dowiedzial... na pewno nie masz zadnej dobrej lecznicy w okolicy? bez weterynarza raczej trudno pomoc choremu szczurkowi... :( tym bardziej, jesli nie wiadomo, co mu dolega...

nie wiesz moze, czy jest mozliwosc zrobienia malemu przeswietlenia?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Beeata »

a mnie tez sie nie podoba ,ze on sie nie wyproznia .Czy on w ogole kupek nie robi? Po antybiotyku mial prawo stracic apetyt ale nie tak zeby w ogole odmawiac pokarmu . Na twoim miejscu szukalabym innego weterynarza i to biegusiem.Cos mi sie wydaje ,ze to albo nie byl katarek ,albo wet cos pochrzanil tymi lekami.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

NO własnie nie wiem co dostał, dziś ide znowu na zastrzyk to sie zapytam.
No mnie właśnie to martwi bo on już wygląda dobrze jeśli chodzi o ten katar, no ale pije dużo ale nie je....no i ten problem ze sie wogóle nie załatwił od 3 dni :shock: to mnie własnie strasznie nurtuje...
No w Zawierciu nie ma niegdie weta takiego dobrego, do tego co poszedłem miałem zawsze nejwiększa zaufanie jesli chodzi o gryzonie.
O prześwietleniu tez nie ma mowy, najbliżej musiałbym jechać do KAtowic, a nie mam z km jechać, bo moi rodzice otwierają sklep nowy i nie mają kiedy ze mną jechac :cry: a jak im mówie ze on tak strasznie źle wygląda to mówią ze jak ma wyglądać skoro jest chory :?
A ja jestem coraz bardziej załamany bo on coraz bardziej źle wygląda tzn jest słabiutki, chwieje sie, osowiały jest... wet mi kazał olej parafinowy dawać bo zakładał ze ma jakiej zatwardzenie, no ale szczur na początku wypił a teraz nie chce, tylko wode z miodem jeszcze chętnie pije.
poza tym ma strasznie zapadnięte boczki :cry:
Ja już totalnie nie wime co robi.....
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

już myslałem żeby jechac pociagiem do katowic, tyle ze ja nie wime kompletnie gdzie jest jakas klinika dobra, a tym bardziej jak do niej trafic :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: krwiopij »

Grygry, wez moze ksiazke telefoniczna i podzon po weterynarzach... moze jeszcze jakis zna sie na szczurkach... nie ma co polegac na opini jednego weta - on w koncu moze sie mylic...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Grygy »

No więc byłem u weta dziś i postanowił zminić antybiotyk na gentamycynę.
Szczur jest bardzo słąby i pomimo picia jest odwodniony, wiec dostał cos na uzupełnienie płynóww organiźmie (podskórnie), glukoze (podskórnie)i cos na wzmocnienie organizmu {takie żółte} tez podskórnie. Nie znam dokłądnuch nazw tych leków, bo aż wsyd sie przynzać- zamdlałem :oops: jak zobaczyłem jak mu dował to wszystko podskórnie :cry: i mama musiała potrzymać go dalej. Teraz mam jeźdźic 2x dziennie na zastrzyk...
Musze poczekać aż mu sie to wchłonie i musze mu dać dalej tę papkę (nestle kaszka) i wode...
Już nie wiem co to będzie :cry: :cry:
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UTRATA WAGI] nie chce jesc

Post autor: Beeata »

wstyd to krasc a nie zemdlec,nie przejmuj sie.A co wlasciwie powiedziale wet,ze co jest szczurkowi? dal mu cos innego jak ten olej parafinowy?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”