Niepokojace objawy

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

witam.
od wczoraj z moim szczurkiem dzieje sie cos niedobrego. zaobserwowalam takie objawy jak: zapadniete boczki, czerwona wydzielina z noska, brak apetytu ( dzisiaj ogonek zjadl tylko troche Gerberka ), trudnosc przy chodzeniu ( tylne lapki tak jakby 'ciagna sie' za szczurem ), dziwne odglosy przy oddychaniu. w dodaktu szczurek zalatwil sie pod siebie wczoraj wieczorem.
chcialam isc do weta, ale moja mama mowi, ze taka wizyta z lekami jest droga, i ze nie ma pieniedzy na to :(. ale ciagle ja namawiam, oby szybko sie zgodzila.
jak myslicie, co dolega mojemu szczurkowi? dodam, ze ma rok i 10 miesiecy.
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepokojace objawy

Post autor: ann. »

Szybciutko do weterynarza!

Moja Mysza miała identyczne objawy. Padł jej układ naurologiczny. Niestety nie przeżyła.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

wiem, tylko ja nie mam pieniedzy a moja mama jakos nieszczegolnie przejmuje sie losem moich ogoniastych.. orientujesz sie ile kosztuje taka wizyta z lekami? pieniadze bede miec dopiero w poniedzialek.. :(
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepokojace objawy

Post autor: ann. »

Oj, już nie pamiętam. To było jakiś czas temu. Za samą wizytę i diagnozę nie będzie wiele.
Musisz powiedzieć mamie, że biorąc zwierzę pod swój dach jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Może pogadaj z mamą, żeby Ci po prostu pożyczyła, a Ty odpracujesz, albo uskładasz i oddasz. Pokaż, że Ci zależy. Niestety tu trzeba szybko działać, bo to maleńkie szczyrze ciałko, choroba szybko postępuje.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

moja mama niestety, ciagle jest zdania, ze szczur po prostu umiera bo jest stary, a nie dlatego, ze jest chory. ehh :(
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Niepokojace objawy

Post autor: szczurki3163 »

Pokaż swojej mamie ten post czy coś, żeby ją przekonać bo każda chwila zwłoki to coraz bliższa śmierć ogonka :( Szczurki to też zwierzęta i też trzeba o nie dbać i chodzić z nimi do weta jak z psami czy kotami :-\
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

wiem, mam tego swiadomosc. gdybym poszla w poniedzialek, byloby za pozno?
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepokojace objawy

Post autor: ann. »

musisz ocenić sytuację, ale ja uważam, że każda chwila się liczy.
to żywe stworzenie, zasługuję na opiekę.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepokojace objawy

Post autor: unipaks »

Jeśli kochasz swojego szczurka, to zrobisz wszystko co w twojej mocy, by pieniądze zdobyć. Jeśli mama kocha ciebie, umożliwi ci to: możesz pieniążki oddawać z kieszonkowego albo z tego, co dostajesz od babci, dziadka, wujka czy cioci. Albo w wakacje roznosić ulotki i oddać zarobione w ten sposób. Możesz zrobić na forum http://szczury.org/viewforum.php?f=149 bazarek różnych rzeczy - książek przeczytanych, płyt czy filmów. A może potrafisz zrobić ładne figurki szczurków/kotków/króliczków itd z modeliny? Uszyć hamaki, norki, tunele dla szczurków? Możliwości są różne, porozmawiaj z mamą i uzgodnij, ale leczenie trzeba podjąć zaraz, bo zwlekając skazujesz swojego szczurka na coraz większe cierpienie :(
Ogłoś bazarek, a tymczasem pożycz od mamy te pieniądze na leczenie zwierzęcia, bo to jest OBOWIĄZEK a nie widzimisię człowieka, dorośli biorąc dla niepełnoletnich zwierzątko muszą mieć świadomość, że SĄ ZOBOWIĄZANI do jego leczenia. Szczurek nie ma nawet dwóch lat, to nie starość tylko choroba, a twoje zwierzę cierpi!
Proponuję też w dziale ZWIERZAKI http://szczury.org/viewforum.php?f=4 założyć temat, w tytule wpisać "PILNIE POTRZEBNA POMOC FINANSOWA na leczenie szczurka, tam też napisz o swoim bazarku i daj do niego link; może też ktoś z góry wspomoże finansowo, bo moim zdaniem czas tu bardzo nagli.
Co jakiś czas daj link i prośbę o pomoc także na SB
I nie odpuszczaj, walcz o swojego szczurka! Napisz, skąd jesteś? Może ktoś z twojej okolicy mógłby pomóc, podpowiedzieć adres dobrej lecznicy itp
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

bylam u weterynarza z tata. okazalo sie, ze ogonek ma... nowotwor :( i to zlosliwy. pani weterynarz zrobila ogoniastemu 2 zastrzyki. jeszcze jutro tam pojade, pani zrobi jeszcze zastrzyki i da jakies tabletki zeby dawac mu w domu. jestem zalamana, nowotworu nie da sie wyleczyc, moj ukochany szczurek nie pozyje jeszcze dlugo. :(
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

nats08 pisze:bylam u weterynarza razem z tata. okazalo sie, ze ogonek ma... nowotwor :( i to zlosliwy. pani weterynarz zrobila ogoniastemu 2 zastrzyki. jeszcze jutro tam pojade, pani zrobi jeszcze zastrzyki i da jakies tabletki zeby dawac mu w domu. jestem zalamana, nowotworu nie da sie wyleczyc, moj ukochany szczurek nie pozyje jeszcze dlugo. :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepokojace objawy

Post autor: unipaks »

Z jakiej lecznicy ta lekarka, jak się nazywa? Skąd jesteś?
Gdzie jest umiejscowiony ten nowotwór i jak go zdiagnozowała? Bo to bardzo wygląda na problemy neurologiczne.
Co dokładnie szczurek dostał w tych zastrzykach, możesz napisać? (zawsze notuj podawane leki i dawkowanie, to b. ważne. Pytaj o wszystko, pisz co dalej ze szczurkiem - ale napisz skąd jesteś i u którego weta byłaś
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

unipaks pisze:Z jakiej lecznicy ta lekarka, jak się nazywa? Skąd jesteś?
Gdzie jest umiejscowiony ten nowotwór i jak go zdiagnozowała? Bo to bardzo wygląda na problemy neurologiczne.
Co dokładnie szczurek dostał w tych zastrzykach, możesz napisać? (zawsze notuj podawane leki i dawkowanie, to b. ważne. Pytaj o wszystko, pisz co dalej ze szczurkiem - ale napisz skąd jesteś i u którego weta byłaś
pani weterynarz- Magdalena Błachnio, ul. Al. Jana Pawla II 128, Biala Podlaska.
nowotwor umiejscowiony jest w jadrach, zdiagnozowala go po tym, ze szczurek mial powiekszone jadra.
nie wiem co dostal, nie pytalam. :(
szczurek jest taki jak przed wizyta. martwie sie, ze ta pani wystawila zla diagnoze. :(
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

unipaks pisze:Z jakiej lecznicy ta lekarka, jak się nazywa? Skąd jesteś?
Gdzie jest umiejscowiony ten nowotwór i jak go zdiagnozowała? Bo to bardzo wygląda na problemy neurologiczne.
Co dokładnie szczurek dostał w tych zastrzykach, możesz napisać? (zawsze notuj podawane leki i dawkowanie, to b. ważne. Pytaj o wszystko, pisz co dalej ze szczurkiem - ale napisz skąd jesteś i u którego weta byłaś
pani weterynarz- Magdalena Błachnio, ul. Al. Jana Pawla II 128, Biala Podlaska.
nowotwor umiejscowiony jest w jadrach, zdiagnozowala go po tym, ze szczurek mial powiekszone jadra.
nie wiem co dostal, nie pytalam. :(
szczurek jest taki jak przed wizyta. martwie sie, ze ta pani wystawila zla diagnoze. :(
nats08
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 9:13 am
Numer GG: 31671824
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Niepokojace objawy

Post autor: nats08 »

unipaks pisze:Z jakiej lecznicy ta lekarka, jak się nazywa? Skąd jesteś?
Gdzie jest umiejscowiony ten nowotwór i jak go zdiagnozowała? Bo to bardzo wygląda na problemy neurologiczne.
Co dokładnie szczurek dostał w tych zastrzykach, możesz napisać? (zawsze notuj podawane leki i dawkowanie, to b. ważne. Pytaj o wszystko, pisz co dalej ze szczurkiem - ale napisz skąd jesteś i u którego weta byłaś
pani weterynarz- Magdalena Błachnio, ul. Al. Jana Pawla II 128, Biala Podlaska.
nowotwor umiejscowiony jest w jadrach, zdiagnozowala go po tym, ze szczurek mial powiekszone jadra.
nie wiem co dostal, nie pytalam. :(
szczurek jest taki jak przed wizyta. martwie sie, ze ta pani wystawila zla diagnoze. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”