dziwne objawy

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

Witam,

mam szczurzycę od kilku dni i zaczęła mnie niepokoić. Dostałam ją od koleżanki, u której była około miesiąca, ale mimo wszystko udało nam się jakoś zaprzyjaźnić i to dosyć szybko. Jenak dzisiaj zauważyłam że oczka Myszy są zaczerwienione bardziej niż zwykle (jest albinoską) i dookoła oczek jest zaschnięta krew, do tego jest to dosyć młody szczurek bo ma 5 miesięcy, a jak ją biorę na ręce i chcę się pobawić to ona chwilkę pochodzi powącha, a później leży i śpi, niepokoi mnie to, ponieważ mój wcześniejszy szczurek był bardzo ruchliwy szczególnie w pierwszych miesiącach. Czy powinnam udać się z nią do weterynarza, czy jest to efekt zmiany otoczenia i tęsknoty?

z góry dziękuję bardzo za pomoc!
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne objawy

Post autor: Wilczek777 »

To nie krew tylko porfiryna - na forum znajdziesz cały temat. Jest ona objawem osłabienia lub stresu. Widziałam, że szukasz koleżanki dla szczurzycy - to bardzo dobrze bo może jest zestresowana samotnością? Jeśli szczurek nie kicha i oddycha normalnie to powinno być tylko to. Pamiętaj 0 nie kupujemy szczurków w zoologach tylko adoptujemy :)
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne objawy

Post autor: akzi »

pewnie się ostro zestresowała nowym miejscem, pozatym jest totalnie znudzona dlatego ciągle śpi.
koniecznie szybko szczurzą przyjaciółkę, w mog odzyje

no chyba że sa jakieś dodatkowe objawy niepokojące.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

Niestety kicha do tego, troche sie obawiam ze ja przeziebilam jak zabieralam ja do siebie :-(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne objawy

Post autor: akzi »

no to zabierz ją do weta niech ja sołucha obbada i zobaczy co z nia, da jej cos na wzmocnienie i tyle :)
proszę we wrocławiu masz Pana dr Piaseckiego specjaliste od gryzoni
http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... aw#p936800
zapisz się i szybko do weta zanim się to przeobrazi w cos niedobrego, a jak wiemy choroby u szczurków postepuję dośc szybko
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

dziękuję za namiary, dzisiaj niestety nie mam jak już podjechać, ale jutro na pewno pojadę zobaczyć co się dzieje.
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

Byłam ze szczurzyca u weterynarza i okazało sie że ma początki zapalenia płuc :-( dostała zastrzyk i lekarstwa no i za 10 dni mamy pojawić sie na kontroli. Dziekuje jeszcze raz za namiary, weterymarz pierwsz klasa :-)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy

Post autor: Hanka&Medyk »

Powodzenia z leczeniem w takim razie :) Będzie dobrze, a po adopcji koleżanki jeszcze lepiej.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

wczoraj Mysza dostała zastrzyk z antybiotykiem i zauważyłam lekką poprawę, kicha dalej, ale była żywsza, dzisiaj rano dostała drugą dawkę już ode mnie do picia, muszę powiedzieć, że pięknie zjadła pomimo tego, że jest to gorzki lek, no ale teraz cały czas śpi... nie wiem czy mam się niepokoić, zawsze jak otwieram jej klatkę to jej ciekawski nosek musi wyjść, a teraz nawet z domu nie chce wynurzyć noska :( czy może to być reakcja na antybiotyk?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy

Post autor: Hanka&Medyk »

O tej porze szczury zwykle śpią, więc nie ma się co martwić. Jeśli po 18. nadal nie będzie chciała do Ciebie wychodzić, to może znaczyć, że jest osłabiona.
Pamiętaj koniecznie o podawaniu probiotyku 2x dziennie, nie wcześniej niż 30 minut po antybiotyku. Kuracja antybiotykowa nie powinna trwać krócej niż 7-10 dni.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne objawy

Post autor: akzi »

moze się troszkę faktycznie źle czuje i jej się nie chce.
zastanów się poważnie nad koleżanką dla niej, teraz by się do niej poprzytulała w ciepłym domku a ty byś siedziała i zachwycała się tym widokiem i szczęciem twoiego obecnego szczuraska :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

probiotyku czyli czego....??? przed chwilą dostała drugą dawkę leku i jest lepiej trochę, koleżanka na pewno będzie, ale chcę z nią poczekać, aż Mysza wyzdrowieje :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne objawy

Post autor: akzi »

np trillak, dużo jogurtu naturalnego cokolwiek co bys ty brała razem z antybiotykiem
np pół kapsułki tego http://www.i-apteka.pl/product-pol-1155 ... sulek.html
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy

Post autor: Hanka&Medyk »

Lakcid, Trilac, Triflora, Lacidofil, cokolwiek w ten deseń, po pół kapsułki/ampułki 2x dziennie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
zuza_
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 11, 2013 7:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy

Post autor: zuza_ »

w domu niestety mam tylko jogurt naturalny, więc będę Jej dawała. A dlaczego weterynarz nie dał mi i nie powiedział, że powinnam coś jej podawać do antybiotyku? :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”