Nagła zmiana

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Witam!

Z dnia na dzień moja mała szczurzyczka ( 2 miesiące) zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać. Kręci główką, tak jakby była za ciężka, kiwa się na boki, nie może złapać równowagi. Wygląda na strasznie osłabioną - cały czas śpi i wstaje tylko żeby coś zjeść i się napić. Nie wiecie czy to coś poważnego? Mam zamiar jutro jechać do weta.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nagła zmiana

Post autor: akzi »

jeż do weta moze jeszcze dziś
szczurka nie zachwouje sie normalnie może to byc cos neurologicznego
moze ją coś boli

skąd jesteś ? patrzyłas kliniki polecane z twojego miasta ?
zeby szczurkowi postawili dobra diagnoze i dobrze dobrali leki
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Tak patrzyłam, a mieszkam za Kalwarią, więc do Krakowa muszę się tłuc :) Znalazłam już weta, ale dzisiaj nie dam rady jechać. Dobrze by było jakby jakiś wet był w Wadowicach, ale nie mogę żadnego znaleźć tu.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nagła zmiana

Post autor: akzi »

no nie ma faktycznie, a w Krakowie masz oazę.
jak juz wyleczysz szczuraka warto sie zastanowic nad towarzyszem dla niego.
samotność szczurza jest strasznym cierpieniem
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Nie jest sama :) Trzy tygodnie temu dołączyła do moich dwóch samiczek :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nagła zmiana

Post autor: unipaks »

Jak ze szczurką, była badana? Objawy wyglądają na neurologiczne, ewentualnie stan zapalny ucha/kłopoty z błędnikiem ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Okazało się, że ma zapalenie mózgu, dostała leki, mamy się stawić w piątek na kontrole. W dodatku dowiedziałam się, że Mała jest niewidomym szczurkiem :)
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Minęły prawie dwa miesiące- lekarstwa się skończyły, weterynarz zrobił wszystko co było możliwe. Mała urosła do niewyobrażalnych rozmiarów, taka klucha się zrobiła, dużo je, praktycznie cały czas, jest strasznie ruchliwa, biega jak oszalała, jednak dalej kiwa się na boki i ma problemy z utrzymaniem równowagi i główka dalej lata. Przelewa się przez ręce. Jednak ma tak silną wolę życia, że nie poddaje się i szaleje , jednak nie ma szans całkowicie jej uleczyć.
Cudowna szczura.

Przepraszam, że tak odświeżam stary temat, ale chciałam się podzielić moim małym szczęściem :)
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: sciurus vulgaris »

Hej, psychodelka, jak Mała?
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Trzyma się bardzo dobrze, rośnie, szaleje, w nocy nie daje spać bo tak strasznie po klatce buszuje :D
Dalej się chwieje i troszkę główka jej lata, ale widocznie jest już przyzwyczajona do tego i nie przeszkadza jej to w normalnym funkcjonowaniu :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Nagła zmiana

Post autor: limomanka »

A co dostawała? Może warto byłoby rozważyć też inne opcje, niż zapalenie mózgu - z tego, co wiem jest ono wyleczalne. Może nawracać, ale nie utrzymywać się stale - poprawcie mnie, jeśli się mylę.
U naszego Twixa podobne objawy dawał zespół przedsionkowy. Przez tydzień dostawał enro oraz vit. B complex - objawy ustąpiły całkowicie.
Spróbujcie z weterynarzem jeszcze coś pokombinować - często leczenie dwutorowe daje dobre rezultaty, kiedy diagnostyka jest utrudniona.
Powodzenia i wymiziaj małą porządnie ode mnie :D
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
psychodelka
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 12, 2013 3:23 pm

Re: Nagła zmiana

Post autor: psychodelka »

Oj nie pamiętam co to było, a na karteczce z dawkami pani tak napisała nazwę, że kompletnie nie mogłam się odczytać, w każdym razie dostała zastrzyk a potem taki lek miałam jej do wody codziennie dolewać.
Niebawem może się wybiorę z nią do Krakowa- może tam coś zdziałają :)

Wymiziałam, wymiziałam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”