WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
k4siunia
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 2:13 pm

WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: k4siunia »

Witam,
mój szczurek Mana (około 19-mc) ostatnio zachowuje się dziwnie. Pokłada się, wywraca jak chce wstać na tylko łapki. Zaczęło się tak dziać od kiedy połączyłam ją z powrotem ze swoją siostrą Munią (Munia miała operacje usunięcia guza, musiała zostać odseparowana). Mania także jest po operacji usunięcia guza ale to było jakoś 4-mc temu, więc myślę, że to nie od tego. Apetyt ma, pije, po prostu przewraca się jak wstaje lub próbuje się umyć.. Wet proponuje mi tylko zastrzyki wzmacniające, ponieważ nie wie co jej dolega.. Może ktoś z Was miał podobny problem ze swoim szczurkiem??? ???
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: lovekrove »

Zmień weta. Skąd jesteś?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
k4siunia
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 2:13 pm

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: k4siunia »

lovekrove pisze:Zmień weta. Skąd jesteś?
Łódź.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: Eve »

To wygląda jak objawy neurologiczne, poczytaj o zapaleniu mózgu, guzie przesadki i innych związanych z takimi objawami. Są tu też porady jak i czym leczyć - można z "gotowcami" iść do weta i konsultować.

Postaraj się też bardziej opisać te objawy.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: Sky »

Polecani weterynarze z Łodzi:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=19236

To objawy neurologiczne, tak jak napisała niżej Eve, poczytaj o tych chorobach i obserwuj szczurkę, czy któreś z objawów mogą się pokrywać. I przede wszystkim - do polecanego weterynarza, zastrzyki wzmacniające jej nie wyleczą.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
k4siunia
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 2:13 pm

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: k4siunia »

Chodzę do AS-a ale oni za samą wizytę bez niczego biorą 15zł są bardzo drodzy i nie na moją kieszeń niestety. Za operacje szczura zapłaciłam 200zl! Za drugą tyle samo..
Mania próbując się umyć na grzbiecie od razu się przewraca do tyłu albo na bok to samo dzieje przy próbie stawania na tylnie łapki.. Jest bardzo osowiała : :( Zabrałam ją do transportera bo tam mogę nisko usadowić poidełko dzięki czemu ona może pić. Jest mi bardzo przykro jak tak na nią patrze :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: WAŻNE PROSZĘ O PORADĘ!!!

Post autor: akzi »

wiesz co no nie powinnaś w tym momencie liczyc pieniędzy w portwelu i uważać że wizyta jest droga i cie na nią nie stac, 15 zł to i tak mało w warszawie płacę 30 zł za wizytę i nie stękam że drogo jak trzeba to idę bez gadania.
widzisz że szczur jest w kiepskim stanie wiec zamiast faszerowac ja zastrzykami wzmacniajacymi za które pewnie tez płacisz idx na konsultacje do dobrego weta niech postawi trafną diagnoze i lecz.
biorac szczura bierzesz za niego odpowiedzialność
wyobraź sobie że ty nie możesz ustac na nogach przewracasz się a twoja mama uważa ze 15 zł to za dużo jak na lekarza i nie pójdzie z tobą - cierp

pakuj szczura do transportera i idź .

to nie żarty
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”