dziwne "tańczenie" przednimi łapkami po podaniu antybiotyku?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

dziwne "tańczenie" przednimi łapkami po podaniu antybiotyku?

Post autor: nienazwana »

U mojej młodziutkiej szczurci (mam ją dopiero niecałe 4 tygodnie, ma ok 2,5 miesiąca) zauważyłam dziwne zachowanie. Trudno je opisać. Helka jest leczona od paru dni antybiotykiem (Ditrivet o ile nie pomyliłam nazwy bo jestem obecnie poza domem i nie mogę sprawdzić) z powodu ropni w płuckach. Trafiła do mnie już chora. Właściwie walczymy o jej życie ale nie jest jak na razie bardzo źle, jestem dobrej myśli i robimy wszystko co możliwe.Póki co je, pije i nawet bawi się z siostrą. Antybiotyk trzeba podawać 2 razy dziennie. Nie jest to proste (chyba jest bardzo gorzki) bo Helka wykazuje szczególną podejrzliwość przy podawaniu leku i jak tylko go poczuje to nici z jedzenia. Wypróbowaliśmy już jogurt, sok, miód, dżem, pasztet; ostatnio przez przypadek odkrycie:ubabrany w leku kawałeczek brokuła podany "odpowiednią" tzn. tą bez leku stroną jakoś wchodzi ;D Ale do czego zmierzam. W momencie gdy mała zauważy (poczuje???) lek w jedzeniu robi unik i przednimi łapkami wykonuje dziwny "taniec" jakby gładziła podłoże kilkanaście sekund. Wygląda to dosyć śmiesznie. Generalnie to chyba nie objaw chorobowy (a może???) ale nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten post. Spotkaliście się już z takim zachowaniem? Z czego ono może wynikać ???
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne "tańczenie" przednimi łapkami po podaniu antybiot

Post autor: unipaks »

Nie jest to objaw chorobowy, raczej można go zaklasyfikować jako oznakę zdegustowania/odrazy :D ;) . Nasza szczurka dodatkowo bardzo dokładnie wyciera sobie pyszczek o moje ubranie lub po prostu w narzutę, koc czy co tam ma pod mordką :P

Gorzki lek możesz wraz z kropelką miodu zaaplikować do wnętrza kuleczki zrobionej z miękiszu chleba (sposób Pariscope :) ), potem obtoczyć w jogurcie/serku/masełku/pasztecie (upewniając się, cz y lek można podać z nabiałem). Można i bez wstrzykiwania, po prostu kawalątkiem miękiszu chleba przetrzeć po papierku od masła, potem nasączyć lekiem i następnie "podrasować" smak czymś lubianym przez zwierzątko :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne "tańczenie" przednimi łapkami po podaniu antybiot

Post autor: Hanka&Medyk »

To wygląda trochę tak, jak ćwiczenie pazurów przez kota :) Zauważyłam, że szczury tak robią, gdy coś im wybitnie nie smakuje. Spróbuj techniki opisanej w temacie Ciekawy sposób wciskania leków :) (ach ta kryptoreklama ;) ), jest szansa, że uda Ci się szczurasa oszukać. A jeśli kulki nie wejdą, to możesz je mieszać z pasztetem przed podaniem ;) U nas działa jak marzenie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
mel
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:27 pm

Re: dziwne "tańczenie" przednimi łapkami po podaniu antybiot

Post autor: mel »

Ach! Nie zapomnę podawania metronidazolu - gorzkie jak marzenie :D za to 'taniec' przesłodki :)
Ze mną: Bizou
W serduchu: Albi [02.09.12 - 14.06.13], Arisa [21.01.13 - 17.08.14] i Juka [21.01.13 - 09.01.15] Gutka [01.11.12 - 23.01.15]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”