Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miki285
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 8:18 am

Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: miki285 »

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i chciałbym sie zapytać co może dolegać mojej szczurzycy. Ma juz około 1.5 roku, została odseparowana od drugiej samiczki w tym samym wieku. Objawy to:
-zielono-żółta ropa koło 'łona' i w tym samym miejscu pozlepiana sierść,
-problemy ze stawaniem na 'słupek', szczurzyca przewraca się na plecki,
- zauważyłem że pupil jak je nie bierze pokarmu w łapki,
- nie może zbyt szybko biegać
- na problemy z równowagą na tylnich łapkach
- jak już chce jeść i uda się jej wziąć pokarm w łapki to siedzi na swoim kuperku i na ogonie
- ospały (po wypuszczeniu z klatki chodzi po całym pokoju i jest ciekawski, ale nie chce biegać,robi totak ospale
- często widzę przy oczach malutkie skrzepy porfiryny, coś jak śpiochy u człowieka

Zaaplikowałem póki co wit C oraz węgiel aktywny ( podejrzewałem na początku jakieś zatrucie.

Pozdrawiam,
miki285
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: ssylvusia »

To najprawdopodobniej ropomacicze. Musisz iść natychmiast do weta, który się zna na ogonach (poszukaj polecanego na forum). Zapewne konieczna będzie operacja.
ObrazekObrazek
miki285
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 8:18 am

Re: Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: miki285 »

Będzie problem raczej, bo wątpię żeby jakiś weterynarz w moim mieście specjalizował się gryzoniami ;/ ale nie poddam się ! jeszcze pytanie przemywać mu to jakimś gazikiem z płynem szpitalnym na rany?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: unipaks »

Ropomacicze można tymczasem zaleczyć antybiotykami, póki szczurka jest tak słaba (np enroxil), ale i tak operacja jest sposobem ratującym życie; nie zwlekaj z pomocą.
Poza tym wydaje mi się, że Twoja szczurka ma objawy guza przysadki albo inne problemy neurologiczne; poczytaj tu, czy obserwujesz także inne objawy http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=40102. Po pierwszej, ewentualnie drugiej dawce Galastopu (pierwsza winna być uderzeniowa, 3-5 ml) powinna pomóc, jak Galastop będzie pomagał to potem można przejść na Dostinex
"
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: smeg »

Niekoniecznie to problemy neurologiczne, szczur przy ropomaciczu może mieć problemy z równowagą i być ospały, bo ropa w macicy powoduje ogólne zakażenie organizmu, gorączkę, a nieleczona bardzo szybko prowadzi do śmierci. Koniecznie idź do weterynarza jeszcze dziś, powinien podać antybiotyki, którymi można zaleczyć (ale nie wyleczyć!) chorobę, do czasu, aż szczurka będzie w odpowiedniej formie do operacji. Umów się na zabieg, bo tylko sterylizacja samiczki pozwoli w pełni uporać się z problemem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ropa u organów rodnych, problemy z tylnymi łapkami.

Post autor: unipaks »

Dzięki za sprostowanie, smeg :) ; nie wiedziałam, że ropomacicze daje takie "przysadkowe" objawy, i zaniepokoiły mnie one.
Miki, będzie potrzebna kastracja, najlepiej przy znieczuleniu wziewnym - poszukaj w swojej okolicy polecanej lecznicy z wziewką i doświadczeniem http://szczury.org/viewforum.php?f=13
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”