Szczur chodzi jak pijany

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
puudi
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 5:24 pm
Numer GG: 11020903
Lokalizacja: Gdynia

Szczur chodzi jak pijany

Post autor: puudi »

moja około 16-miesięczna Hachi dziś wstała po długim śnie, wspinała się po prętach i nagle jakby się zachwiała. ale pomyślałam, że po prostu śpiocha jeszcze nieco. Siedziała jakiś czas na półce, piła i jadła po czym chciałam ją wyciągnąć z klatki i zamiast jak zawsze wejść mi na rękę to weszła na nią jakby do połowy i się wywaliła (zniosło ją na bok..) potem dalej chodziła tak jakby nie panowała nad własnym ciałem, jakby była pijana.. ;o
pojechałam do weta. stwierdził zapalenie przysadki mózgowej (o ile dobrze pamiętam) lub zapalenie ucha.. zrobił jej 4 zastrzyki (antybiotyk, witaminy itd.) i powiedział, że przez jakieś 3 najbliższe dni będzie miała codziennie zastrzyki i jak nic się nie poprawi to lepiej ją uśpić.. Może ktoś z was się spotkał z czymś takim, może jest szansa, że to coś innego? :( dodam, że szczurka była zawsze ruchliwa, odważna, nie zauważyłam w ostatnich dniach żeby coś jej się pogorszyło, to było takie nagłe..
Jak ćwiczyć pa­mięć, by umieć zapominać?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: Paul_Julian »

3 dni to troche za mało, nie można się tak prędko poddawać. Tym bardziej, że zapalenie przysadki a zapalenie ucha, to ogromna różnica. Moze być równiez zapalenie mózgu. Albo wylew.
Tu poczytaj: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... op#p950741

Nie wiem u kogo byłaś, ale jutro w Redłowie od 9 do 14 jest dr Hania Szczędzina http://www.lecznica.gdynia.pl/index.php ... Itemid=140
Zabierz szczurkę do niej.
Spisz te lekarstwa co są w tym linku wyżej i obgadaj z dr Hanią.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: Eve »

Napiszę tylko że moja szczura z gruczolakiem przesadki, od diagnozy żyje ponad 200 dni i wcale się nie poddajemy. Zadzwoń do tego lekarza i delikatnie przekaż że jest terapia " nowa " polegająca na leczeniu Dostinexem lub Galastopem - kabergoliną, lub Bromergonie - bromokryptyna.

Kabergolina i bromokryptyna działają tylko na guzy przysadki, które produkują prolaktynę lub hormon wzrostu. Na inne (a może ich być wiele) nie i już .
Około 70% guzów przysadki jest prolaktynozależna, więc można uznać, że w ok 70% przypadków leki te powinny zadziałać.

Oba Bromergon i Dostinex działają tak samo. Z tym, że Bromergon jest lekiem starszej generacji.

Jeśli jest to zapalenie ucha powinna być poprawa dość szybko, tylko pamiętaj że przy doxycyklinie nie wolno podawać nabiału, jeśli taki antybiotyk dostaje bo on wiąże się i jest wydalana. Może też być to mnóstwo innych chorób jak zapalenie mózgu albo opon i w tedy warto podać enro.
Nie poddawajcie się .. szczur ma jeszcze dużo możliwości.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: Paul_Julian »

Myszka miała zapalenie ucha i poprawiło jej sie po Aurizonie, w zasadzie po 2 dniach już był pozytywny efekt.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kaliska
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 25, 2013 8:20 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: Kaliska »

Cieszymy się bardzo, że wraca do zdrowia.
Nasz wątek: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39566
Razem: Viserion, Rhaegal, Drogo i Biszkopt
Po drugiej stronie tęczy: Kaliska, Balerion, Drogon
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: Paul_Julian »

Kaliska, to mowa o mojej Myszce, nie o szczurce Hachi należącej Puudi :(

Czekam z niecierpliwością na jakies newsy :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
puudi
Posty: 49
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 5:24 pm
Numer GG: 11020903
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szczur chodzi jak pijany

Post autor: puudi »

jednak to był guz przysadki mózgowej. uśpili ją po długiej walce..
Jak ćwiczyć pa­mięć, by umieć zapominać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”