Ciepły ogon szczurka.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zetos84
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:41 am
Lokalizacja: Wilamowice

Ciepły ogon szczurka.

Post autor: zetos84 »

Witam. Sorry, że tak was męczę ale już udzielaliście mi trafnych porad więc pytam za każdym razem.
Z moimi ogonami już się trochę ujeździłem do weta z Bielska (polecam MED - WED). Miały zapalenie górnych dróg oddechowych, później pojawiły się wszoły na końcu ropień. Wszystko to zostało wyleczone.
Teraz zauważyłem, że Jeden z moich podopiecznych ma ciepły ogon jak się z nim pobawię na łóżku nie wiem czy to jest normalne bo jest też osowiały i zaczął mniej jeść, chowa się też po kątach a teraz leży plackiem za klatką (jest tam ciemno i chłodno) w samotności. Być może jest to związane z tematem który już wałkuję od jakiegoś czasu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=39705
Proszę zatem o jakieś opinię może ktoś miał podobne problemy. Szczurki nie kichają (no może czasem ale to może być po prostu z unoszącego się kurzu), nie ma też wycieków porfiryny jakiś strasznych, od czasu do czasu tylko jakieś małe.
Szczuraski Maus i Blu
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Ciepły ogon szczurka.

Post autor: Svefn »

Normalna temperatura ciała szczura to 38st, dlatego też są one ciepłe (jest to szczególnie wyczuwalne w przypadku łysych). Ogon służy do termoregulacji, więc po zwiększonym wysiłku odprowadza ciepło.
Jeżeli w pokoju w którym przebywa szczur panuje wysoka temperatura, to zwierzak może być leniwy i chować się w chłodniejszym miejscu.

To tak przy okazji.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”