Nerwowość, łysienie, chwianie.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jero
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Łódź

Nerwowość, łysienie, chwianie.

Post autor: Jero »

Cześć. Znowu mam problem z jednym ze swoich szczurek, Leą.
Jest to 16 miesięczna samica. Generalnie prawie od początku jak ją wziąłem ma skręt łebka na lewą stronę. Przeszła zapalenie ucha w wieku 2 miesięcy (najprawdopodobniej, bo wet wtedy nie rozpoznał a taki objaw wyczytałem, że zostaje po przebytej chorobie) i od tego właśnie ten skręt. Przez rok nic się z nią nie działo. Dopiero w kwietniu miała wycinany węzeł chłonny z prawej strony szyi. Wszystko przeszło bez najmniejszych problemów (niestety jednak nie oddałem wyciętego węzła na badania histopatologiczne).
Teraz, od mniej więcej tygodnia, zaczęła mieć problemy z koordynacją, chudnie (ok. 30 gram z 28x do 25x w ciągu tyg.), wyłysiała na bokach. Z początku jednak objawy były słabe (np. spadła jej łapka jak chodziła po ścianie klatki) później się nasiliły do tego stopnia, iż pomyślałem, że to przysadka (jej siostra Padme, w kwietniu właśnie zmarła na guza przysadki) ale po podaniu leków zmiany nie było. Zresztą z czasem przestały się zgadzać objawy (łysienie, chudnięcie). Była u weterynarza, który najpierw podał jej leki przeciwzapalne i antybiotyk jednak to nie pomogło. Za drugim razem wet zajrzał jej do uszu i w prawym wypatrzył ropę. Przemył jej to ucho solą fizjologiczną i zmienił antybiotyk na Enfcoxan 1%. Po tym jak by lekka poprawa była. Dostaje go od jakichś 3 dni, 2 razy dziennie rano i wieczorem, jednak dzisiaj objawy się nasiliły. Jest strasznie nerwowa, dosyć często robi kółka w miejscu, wyłysiała już na bokach tak, że ma już lekki meszek z sierści. Wet mówi, że to generalnie jest nacisk na ucho wew. i stąd te problemy z ruchami oraz z ropą, jednak mnie trochę straszy to chudnięcie w zastraszającym tempie i łysienie. Apetyt jednak ma dalej je tak jak jadła.
Jak myślicie, co to może być? Any ideas?
Ze mną: Fionka, Śnieżka :)
Odeszły: Neytiri, Kola, Padme, Lea ;(

Obrazek
Padme
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nerwowość, łysienie, chwianie.

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej zrobić wymaz i antybiogram z tej ropy. Najlepiej chyba pod lekką narkozą ( wziewną albo może "głupi jasiu" ) , jeśli nie w Łodzi to w Warszawie.
Jak bedzie antybiogram, to od razu bedzie wiadomo czym zaatakowac paskudztwo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Jero
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nerwowość, łysienie, chwianie.

Post autor: Jero »

Niestety to był nowotwór. Od początku tak myślałem ale wet się trzymał swojej wersji (co prawda, leki trochę pomagały ale nie do końca). Wczoraj po powrocie z pracy leżała na boku z półprzymkniętymi oczkami i zaciśniętymi łapkami w piąstki. Niestety musiałem ją uśpić. :(
Ze mną: Fionka, Śnieżka :)
Odeszły: Neytiri, Kola, Padme, Lea ;(

Obrazek
Padme
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nerwowość, łysienie, chwianie.

Post autor: unipaks »

Jero, bardzo mi przykro... :(
Dla ogonka [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”