Pomocy, bardzo pilne!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gabssss
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 1:20 am

Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: Gabssss »

Witam.
Od jakichś 3 godzin jednej z moich szczurci coś się dzieje. Najpierw podeszłam do klatki, żeby dać im jak zwykle wieczorem smakołyk. Wszystkie się rzuciły oprócz tej jednej. Później wyciągnęłam ją z hamaczka. Całą pupcię miała brudną, wydaje mi się, ze miała rozwolnienie. Wszystko przetarłam letnią wodą. Wsadziłam ją do transporterka osobno i teraz tak : ogólnie jest osowiała, ma przymknięte oczka, zimny ogonek i łapki. Pije zlizując wodę z palców, poza tym po daniu jej kluseczki zjadła. Teraz co jakiś czas odwraca się na drugą stronę i znowu przysypia. Nigdy jej się to nie zdarzyło. Ponad to oddychała szybko bardzo na początku choć teraz jest już spokojniejsza.
Nie wiem co się dzieje, moim szczurkom nigdy nic nie było poza porfirynką z oczu jednej ze szczurzyc ( nie do wyleczenia ). Ona jest najgrubsza choć jedzą tyle samo i wszystkie poza nią są dość szczupłe i wysportowane. Dodam jeszcze, że jestem za granicą i tu niestety nie ma weterynarzy 24/7 - ewentualnie można zadzwonić. Możemy pojechać dopiero jutro o 10:00...
Czy ktoś może też tak miał? Może wiadomo jak jej pomóc?
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: jestemsen »

2 dni temu miałam niemalże identyczną sytuację, nie zastanawiaj się, tylko idź do weta jak najszybciej. Mojej Pączusi nie udało się uratować, ale może Twoja ma jeszcze szansę. Poniżej masz opisane, co to może być i jakie są tego-niestety- tragiczne skutki, jeśli nie zareagujesz od razu:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=169&t=5415&start=15
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: Imbira »

Absolutnie weterynarz!! Jak najszybciej!

Oprócz tego musisz ją dogrzewać jeśli czujesz że ma zimne łapki. Daj jej na wzmocnienie może wody z miodem, ale nie licz że coś bez weta się poprawi...
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: akzi »

co ze szczurkiem ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Gabssss
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 1:20 am

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: Gabssss »

Z samego rana w niedzielę pojechałyśmy do weterynarza. Stwierdził, że jest tylko osłabiona i nic innego nie wyczuwa. Dał jej leki na wzmocnienie i przeciwbólowe. Jak wróciliśmy szczurka położyła główkę na mojej dłoni, spojrzała mi głęboko w oczy, powiedziałam jak mocno ją kocham, pocałowałam i zostawiłam w spokoju. Odeszła.
Gabssss
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 1:20 am

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: Gabssss »

Na pewno nie było to ropomacicze. Prawodopodobnie szczurka miała jakąś wadę. W kwietniu w ciągu tygodnia bardzo przytyła mimo takiej samej diety bez dodatkowego dożywiania. Zrobiła się leniwa, mało ruchliwa mimo wybiegów... Miała tylko 8 miesięcy ale była naprawdę cudownym szczurkiem.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: akzi »

tak mi przykro [*] :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy, bardzo pilne!

Post autor: jestemsen »

Mi również przykro.
Dla szczurzynki [']
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”