Mój szczur dziwnie się zachowuje

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bearabbit
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 04, 2013 7:34 pm

Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: Bearabbit »

Od jakiejś godziny mój szczur jest bardzo senny i ciągle leży. Kładzie się na podłodze, po chwili wstaje i idzie parę kroków dalej(bardzo dziwnie chodzi), żeby zaraz potem się położyć. I tak cały czas - leży, wstaje, idzie parę kroków, kładzie się. Funkcjonuje raczej normalnie(przed chwilą się mył), ale to bardzo do niego niepodobne. Rano i po południu nic mu nie było.
Bearabbit
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 04, 2013 7:34 pm

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: Bearabbit »

Zauważyłam u niego również mały guz na boku i świszczący oddech. Podałam mu wodę. Bardzo dużo wypił. Co to może być? Bardzo się martwię.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: madziastan »

Radzę iść do dobrego polecanego weterynarza. Z szczurem jest coś nie tak. Świszczący oddech może być oznaką zapalenia płuc/oskrzeli. Guz/ropień będzie trzeba obserwować i zoperować. http://szczury.org/viewforum.php?f=13 szukaj weterynarza.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Bearabbit
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 04, 2013 7:34 pm

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: Bearabbit »

Przesłuchałam trochę szczura i świszczący oddech zniknął. Od paru minut jest wszystko w porządku z oddechem. Czy weterynarz jest potrzebny nadal?
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: madziastan »

Tak potrzebny. Musi zbadać, jak przestał świszczeć to nie znaczy że jest ok. W środku na pewno coś mu siedzi. I oczywiście musisz iść z tym guzem. Muszą sprawdzić czy to ropień czy nowotwór. Znalazłaś weterynarza z linku, z którego podałam?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Bearabbit
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 04, 2013 7:34 pm

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: Bearabbit »

Jeszcze nie, ale już się za to biorę. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój szczur dziwnie się zachowuje

Post autor: madziastan »

Po wyleczeniu przygarnij (nie kupuj) dla niego szczura tej samej płci. Będzie szczęśliwy :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”