problem z siusianiem

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
milutkam
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 10:02 pm

problem z siusianiem

Post autor: milutkam »

Witam.
jeśli powtarzam wątek - bardzo przepraszam...
ale nie bardzo wiedziałam co wpisać w wyszukiwanie...
Moja Szczurka - ma około 11-12 tyg. od wczoraj dużo siusia (chyba)...
wcześniej tego nie zauważałam...
otóż - siedzę sobie przy komputerze, a ona przychodzi do mnie i śpi mi na pleckach...
co jakiś czas wychodzi, obsikuje stół w drodze do klatki...pojedyncze kropelki...
nigdy nie miało to miejsca...
dziś jednak poszło troszkę dalej, bo mokre jest również wejście do klatki...
przy wejściu jest taras i on i drzwiczki do klatki są mokre...wczoraj tego na pewno nie było...albo było na tyle malutko, że nie zauważyłam - dziś jest po prostu mokro...
rozumiem że szczurki siusiają częściej niż ludzie, ale ona nigdy mi nigdzie oprócz klatki nie siusiała, a nawet w klatce w jedno miejsce...i dlatego boję się, że to że nie trzyma moczu coś oznacza...
zastanawiam się czy może mieć jakąś infekcję, czy co? czy powinnam z nią pójść jutro do weterynarza?
no i teraz zastanawiam się - bo ona do tej pory tak u mnie nie spała na plecach, a teraz ciągle się tam pcha...
odkąd ją mam była bardzo grzeczna...potem trochę zaczęła łobuzować i myślałam że teraz już się troszkę uspokoiła i więcej miłości potrzebuje...ale może źle się czuje?
dobrego weterynarza spotkać to też z cudem graniczy...boje się że nawet jak pójdę to nic mądrego on nie wymyśli...
dlatego najpierw piszę do Was :)
jeśli chodzi o zachowanie to nie zauważam jakiś zmian...biegała dziś i wczoraj tak samo jak 5 dni temu...i jestem pewna, że jak zaraz ją puszczę na podłogę to będzie normalnie hasać..
tylko to siusianie mnie martwi...

proszę o jakieś wskazówki...
pozdrawiam. Milena.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: problem z siusianiem

Post autor: akzi »

moze dałaś jej coś do jedzenia co wspomaga oddawanie moczu, pozatym szczurki kropelkują zostawiają kropelki moczu tak znaczą teren, szczególnie samice, u mnie jeden szczur jest wiecznie mokry tam , to nic nie znaczy
jeżeli chcesz poszukać dobrego weta u siebie w miesci e
wpisz w szukajkę zaawansowaną swoje miasto i wybierz z działów weterynarze, wyswietlą ci się wszystkie watki o tym
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: problem z siusianiem

Post autor: MichalKonstanty »

Ja bym powiedział, że to jest w 100% normalne :) nawet u samic, chociaż żadniej niż u chłopców. Szczury zmieniają się w trakcie życia, możliwe, że grzeczna dziewczynka stanie się demonem sikania :) chociaż warto też obserwować czy coś jeszcze się nie zmienia i w razie potrzeby reagować razem z lekarzem :)
Obrazek
milutkam
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 10:02 pm

Re: problem z siusianiem

Post autor: milutkam »

dziękuję :)
to że posikują wiem, tylko że tym razem było tego więcej...
myślałam że to raczej samce znaczą teren...
miałam kiedyś samca, który ciągle to robił i było to widoczne zwłaszcza na klawiaturze...
ale był on u mnie bardzo krótko, więc nie mam doświadczenia...
Mariolka (moja szczurka) rzadko znaczyła, raz na jakiś czas i uznałam że było to normalne...
wczoraj też oko przymknęłam, ale dziś mnie już nastraszyła :):)
jest moim oczkiem w głowie i może rzeczywiście troszkę panikuje :):)
napisałam do Was, bo pomyślałam, że może szczurkom zdarzają się częściej jakieś infekcje pęcherza lub coś takiego...

w każdym razie jestem spokojniejsza, ale będę obserwować...
dziękuję raz jeszcze :):)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: problem z siusianiem

Post autor: akzi »

patrz na barwę moczu na zapach
ale raz na jakiś czas tak czy siak warto się przejść na kontrole tak na wszelki wypadek


pomyśl o koleżance szczurkowej dla swojej Mariolki, dasz jej największy prezent w jej życiu
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”