Sikanie - jak często powinien

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sikanie - jak często powinien

Post autor: kalinda »

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale może wiecie jak często powinien sikać zdrowy, starszy szczurek (2,5 roku)? (nie znaczący terenu)
Pytanie moje bierze się stąd, że muszę sprawdzić czy moja szczurcia sika, bo straciłam pewność. Mam plan zamknąć ją samą w transporterku lub małej klatce z białym ręczniczkiem papierowym na jakiś czas - i nie wiem ile czasu powinnam "jej dać".
Wątpliwość bierze się z paskudnego nowotworu na cewce moczowej, miała mieć operacje - ale miejsce okazało się być wybitnie paskudne i lity guz otacza cewkę i dr zawyrokował, że tego już nie da się zoperować... Wet pytała czy szczurcia sika - wiem, że tydz temu nie miała jeszcze z tym problemu, bo podczas niemiłego zabiegu uwalniania ropy z okolic guza ze stresu się na mnie wysikała. Ale teraz sama obserwacja jej mi nie wystarcza, więc chcę zrobić ten eksperyment.
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sikanie - jak często powinien

Post autor: kalinda »

ech widzę, że brak odpowiedzi. w każdym razie jestem po eksperymencie - po 1,5 godziny od odseparowania Myszy od 2 moich ogonków Mysza się wysikała. W międzyczasie jedynie minimalna kropla była.
Więc się cieszę, że sika. Jednak widzę różnicę vs młodsze zupełnie zdrowe koleżanki, które teraz do niej wpuściłam - te od razu znaczenie i większe krople.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”