Śmierdziel :)

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Śmierdziel :)

Post autor: Morgana551 »

Napiszę pokrótce historię mojego Wafelka. Pojechałam do zoologa kupić transporter, jak to mam w zwyczaju pobiegłam popatrzeć na zwierzątka. Wtedy go zobaczyłam. Maleńki, niedożywiony czarnuszek z ubytkiem sierści. Wzięła go na ręce i pooglądałam. Wydawał się zdrowy lecz zabiedzony. Miałam Oskarka na ramieniu więc dałam obwąchać maluszka mojemu alfie. Ten na dzień dobry zaczął sprzedawać mu buziaki. Wiem, że nie powinnam ale kupiłam go. Sama jestem przeciwna kupowaniu zwierząt w szczególności w zoologach no ale stało się... Po tygodniu ze smutnego szczurka zrobił się wesoły maluch z zaokrąglonym brzuszkiem, który włazi wszędzie ;p

Tu się pojawił problem. Z doświadczenia wiem, że odchody maluszków bardziej śmierdzą niż te u dorosłych jednak Wafelek pobił wszystko... Śmierdzi nieubłaganie. Wczoraj przyszła mi klatka ferplast xl, dałam ściółkę prawie na całej powierzchni kuwety. Mimo to po kilku godzinach śmierdziało tak jakbym przez 2 tygodnie nie robiła porządku... Zrobiłam test i przez jeden dzień dawałam ogonkowi jeść tylko suchy pokarm. Nic nie pomogło smród był ten sam. Proszę pomóżcie!
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Śmierdziel :)

Post autor: MichalKonstanty »

Opisz jaki to jest zapach? W tym sensie czy jesteś w stanie go do czegoś porównać, czy np zgnilizny, czy zepsutych jajek - siarkowodorowy. Jeżeli to ustalimy to bedzie można wiedzieć w jaką stronę kierować się z szukaniem przyczyny tego zapachu nieciekawego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel :)

Post autor: Morgana551 »

Hmmmm zapach szczurzej kupy po prostu xD Tylko 100 razy intensywniejszy niż normalnie. Byłam u weta powiedział, że przyczyną może być to, iż szczurek był głodzony i nagle dostaje pyszności. Po prostu musi się przyzwyczaić do nowej diety. Jednak gdy Wafelek załatwił się na stole, weterynarz aż zrobił się zielony po twarzy i odskoczył. Zapach z jednego bobka był niedotrzymania. W takiej sytuacji lekarz przepisał lek Bioprotect. Mam podawać w strzykawce 1/4 kapsułki rozcieńczonej w wodzie do pyszczka.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel :)

Post autor: Morgana551 »

Ten zapach chyba można porównać troszkę do zepsutych jajek. Ale takich ..... mocno zepsutych xD
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Śmierdziel :)

Post autor: MichalKonstanty »

no i co są efekty po tym probiotyku ?? czy ktoś tutaj ma wiedzę nt. kultur bakterii jogurtowych, które ludzie sobie spożywają w jogurcie i podobno nam służą - naszym układom pokarmowym, czy szczury też korzystają z uroków tych bakterii jedząc nasze jogurty ???
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel :)

Post autor: Morgana551 »

Na razie za wcześnie aby mówić o efektach. Waflowi mam podawać bioprotect przez 10 dni.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”