Szczurek strasznie schudł ;/

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NattyXo
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 01, 2011 1:54 pm
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Szczurek strasznie schudł ;/

Post autor: NattyXo »

Mój Alex w ciągu 1,5 miesiąca strasznie schudł. Przed utratą wagi ważył ok 640g teraz ma zaledwie 390g! Jak go trzymam to boję się, że coś mu zrobię. Widać mu nawet wystające kości kręgosłupa i ma przymrużone oczy. Szczurek ma 1rok i 9 miesięcy, ale nie wydaje mi się że to ze starości, bo dzieli on klatkę ze swoim rodzonym bratem, a ten jest w bardzo dobrym stanie i nie widać żadnej oznaki starości u niego. Dodam, że Alex je dwa razy więcej niż zawsze i pije strasznie dużo wody, a kupki robi normalne. Biega i skacze, jakby mu nic nie było.
Byłam z nim u weterynarza ale on sam nie wie co to może być. Pasożyty odpadają a w brzuchu nic nie wykrył. Dał mu 2 zastrzyki, po których szczurek ledwo co żył. Przewracał się, nie chciał jeść tylko pił, pił i pił. Ale na szczęście przeszło mu.
Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale jakoś miesiąc przed chudnięciem pojawiła się u niego rana, to wyglądało jakby coś wyrwało mu skórę. Ta rana nie krwawiła, nie goiła się tylko ropiała cały czas (nie było żadnych strupów). Ze 3 dni temu zanikła mu całkiem (czyli to zanikanie trwało aż 3 miesiące).
Chciałabym wiedzieć czy któryś z waszych szczurów tez tak miał podobnie i czy da się go jakoś "utuczyć?"
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek strasznie schudł ;/

Post autor: noovaa »

Poczytaj o ropniach. O ich czyszczeniu i leczeniu. Ropień może dać takie objawy ( ja właśnie kończę leczenie takiego ), a nie leczony zabija. Może wciąż tam w środku być... drążyć wgłąb i zatruwać organizm.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
NattyXo
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 01, 2011 1:54 pm
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Szczurek strasznie schudł ;/

Post autor: NattyXo »

Na ropień to to mi nie wyglądało, ale poczytam o nich zaraz. Nie było żadnej gulki tylko tak jakby warstwa skóry się zdarła i próbowała zagoić, a pojawiła się tak nagle z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek strasznie schudł ;/

Post autor: noovaa »

Problemy z gojeniem się ran, mogą być też objawem. Np. problemów z wątrobą ( tu więcej by pewnie powiedziały badania krwi )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”