Zmienione zachowanie szczurka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Zmienione zachowanie szczurka

Post autor: happiness »

Witam.

Moja 1,5 roczna szczurzyca od około 10 dni stała się ospała, nieobecna, zawieszona. Ważne dla mnie jest to, że wcześniej była to bardzo żywa i zaborcza samica alfa. Wulkan energii.

Szczurek stara się jeść ale nie daje rady utrzymać jedzenia, ma problem z siadaniem i utrzymaniem pozycji pionowej (nie widziałam od tygodnia żeby to robiła. Właściwie jej ruchy to bardziej suwanie się. Nawet przez miskę przewiesza główkę żeby jeść. Od wczoraj zauważyłam, że ma potrzebę chodzenia. Robi to bez sensu i tak na oślep idzie - sunie po podłodze bez końca.

Dodam, że co kilka minut szczurek bardzo mocno trze zębami, co świadczy o jego niezadowoleniu bądź bólu.

Co to takiego może być?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmienione zachowanie szczurka

Post autor: noovaa »

Choroba?

Takie objawy może dawać wiele chorób. Od zapalenia mózgu, przez guza przysadki, po niewydolność jakiegoś narządu czy nawet zwykły ropień gdzieś pod skórą. Szczur powinien trafić do weterynarza. Najlepiej 10 dni temu, ale skoro tak się nie stało, to konieczni jak najszybciej.

Spis weterynarzy znających się na szczurkach, znajdziesz w dziale o weterynarzach. Poszukaj w swoim mieście lub w większym mieście niedaleko.

Wizyta jest konieczna. Inaczej szczurek umrze... w tej chwili na pewno cierpi :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Re: Zmienione zachowanie szczurka

Post autor: happiness »

Mój weterynarz w Suwałkach jest dobrą osobą jednak nie posiada specjalistycznej aparatury, która mogłaby wskazać wewnętrzne zmiany. W ogóle w tym mieście nie znajduję nawet na forum polecanych weterynarzy. Pozostaje mi Białystok..... super 130km.

Namierzyłam z forum lekarza :
Amicus
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok.1 ( wejście od tyłu ).

pon-piatek 10-20
sobota 10-14
Wizyty domowe tel. 500368400

Może Ty mogłabyś mi polecić kogoś, bo widzę, że jesteś z tego miasta.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmienione zachowanie szczurka

Post autor: noovaa »

Ja chodzę do amicus'a, jednak więcej sprzętu ma Boliłapka na 27 lipca. Tu już do wyboru.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Re: Zmienione zachowanie szczurka

Post autor: happiness »

Po konsultacjach z moją dotychczasową Panią Wet w Suwałkach i porcji sterydów szczurzyca ozdrowiała. W ciągu 2dni wróciła do formy i znów rządzi stadkiem.

Niestety dziś zauważyłam że pomiędzy ogonem a odbytem ma pęcherz z płynem wielkości ok. 1cm więc jedziemy na kolejną wizytę. Nie mam pojęcia co to jest, chyba założę wątek z zapytaniem.. ehhh
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”