Szczur dziwnie się zachowuje (czyżby ciąża?!)

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bajbuska
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 28, 2013 6:07 am

Szczur dziwnie się zachowuje (czyżby ciąża?!)

Post autor: bajbuska »

Hej.

Od niecałych dwóch tygodni mam szczurzyce w domu, ma mniej więcej miesiąc. Ostatnio przytyła. Dotychczas podejrzewałam że jest to z powodu iż ostatnio na weekend wyjechałam i zostawiłam szczurzyce samą z jedzeniem.
Ostatnio odczułam (może być to błedne) że brzuszek jej się powiększa. W klatce jest z młodszą samiczką. Dostają pokarmu po równo ale młoda jest w normalnej formie, nie przytyła. Poza tym jak puszczam je na łóżko to ta starsza w porównaniu z maluchem wolniej się rusza jest mniej skora do zabawy (od czasu do czasu pobawi sie z młodszym szczurkiem).
Nie wiem czy posłania które robiła można by było nazwać gniazdem, ale ostatnio zakopuje sie w trocinach i spi oddzielnie (wczesniej obie spały razem).
Dziś rano zauważylam że szczurek się nie rusza, ucieka przed moją reką nie chce bym ją brala na ręce. A tak to siedzi spokojnie nawet jeść nie chce (ostatnio obie jadły wczoraj, i rano zazwyczaj jedzą obie). Boję się o nią, czy może być w ciąży? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur dziwnie się zachowuje (czyżby ciąża?!)

Post autor: smeg »

Szczur powinien mieć minimum miesiąc, kiedy oddziela się go od matki. Jeśli masz samiczkę od dwóch tygodni, zapewne jest starsza (albo za wcześnie oddzielona, ale w wieku 2 tygodni szczury dopiero co otwierają oczy). Dodatkowo piszesz, że masz drugą młodszą samiczkę - ile więc według Ciebie tygodni ma ta młodsza?

Co do ciąży - najlepiej przytrzymaj szczura pod przednimi łapkami, tak żeby stał na tylnych i wrzuć zdjęcie brzuszka. Postaramy się ocenić, czy wygląda na ciążę. Jeśli żaden ze szczurków nie jest samcem, to za ok. tydzień powinnaś mieć pewność - szczurza ciąża trwa trzy tygodnie i jeśli do tej pory nie urodzi, to znaczy, że nie była zaciążona. Skąd są szczurki? Ze sklepu zoologicznego?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”